Hlavní navigace

Antimonopolní úřad schválil českou telekomunikační fúzi DRFG a DRFG Telco

10. 12. 2019

Sdílet

Roman Řezníček, DRFG a Suntel

Antimonopolní úřad povolil další fúzi na tuzemském telekomunikačním trhu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve zjednodušené proceduře povolil kompletní převzetí podniku DRFG Telco ze strany investiční společnosti DRFG, kde drží největší podíl David Rusňák.

Mateřský DRFG doposud v DRFG Telco držela poloviční podíl. Druhý spravovala entita pojmenovaná DRFG Telco Management.

Finanční skupina skrze DRFG Telco ovládá telekomunikační společnost Suntel Group. V ní DRFG držela padesátiprocentní podíl a odkoupení zbývající poloviny oznámila letos v září. Získala ho od Romana Řezníčka, který zároveň působí jako ředitel Telco sekce a stal se patnáctiprocentním podílníkem v DRFG. Řezníček je zároveň jednatelem DRFG Telco, stejně jako Petr Kuběna.

„Posun Romana Řezníčka na úroveň akcionáře skupiny odráží výrazný růst portfolia telekomunikační divize, která patří mezi hlavní oblasti zájmu investiční skupiny DRFG. Od roku 2015, kdy se Roman Řezníček stal partnerem DRFG Telco, se hodnota samotné skupiny Suntel Group mnohonásobně zvýšila. Dnešní obrat Suntel Group dosahuje 1,5 miliardy korun, přičemž se plánuje další výrazný růst, a to nejen v souvislosti s výstavbou 5G sítí. Podařilo se také vybudovat internetového operátora Libli s téměř 100 tisíci zákazníků, ze kterého DRFG na jaře úspěšně exitovala. V průběhu letošního léta navíc telekomunikační divize akvizicemi dvakrát významně posílila,“ uvedla tehdy ke spojení DRFG.

Suntel Group koupil českou společnost Arbor, která buduje a servisuje sítě pro CETIN, Vodafone či Huawei. V červenci Suntel získal také firmu FibreNet. Poloviční podíl Suntel Group v Libli odkoupil Nordic Telecom. V říjnu pak Suntel přikoupil švýcarský Enkom, jenž staví sítě pro Swisscom, Huawei a další. Součástí skupiny jsou ještě firmy Suntel Telco, Backbone a FibreNet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).