Hlavní navigace

Aplikace eObčanka má nové bezpečné přihlašování přes robohash

9. 12. 2021

Sdílet

eObčanka Autor: Ministerstvo vnitra

Aplikace eObčanka – identifikace má nový bezpečnostní prvek při přihlašování k online službám. Jde o takzvaný robohash. Ten “na základě podnětů uživatelů nahrazuje původní těžko zapamatovatelný identifikátor každé jednotlivé přihlašovací operace.”

“Obslužná aplikace eObčanka – identifikace instalovaná v počítači nebo mobilním zařízení uživatele se spouští v procesu přihlašování eObčankou k online službě. Uživatel má možnost zkontrolovat, že stránka uživatele skutečně otevřela danou aplikaci a že se o to nepokusila podvržená stránka. V minulosti to bylo možné podle kódu označovaného jako ID transakce. Kódy byly dlouhé a kontrola proto obtížná. V nové verzi se tento kód zkrátil a je z něj generován obrázek kresleného robota, který je unikátní pro každou transakci. Podle shody jeho grafické podoby v okně aplikace a na webovém rozhraní Identity občana má každý jednoduše kontrolu nad bezpečností přihlašovacího procesu,” uvádí ministerstvo vnitra.

Aplikace eObčanka – identifikace je k dispozici pro počítače s Windows, Linuxem a macOS a také pro zařízení s iOS a Androidem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).