Hlavní navigace

Apple začne podporovat nezávislé opravny také v Evropě

Sdílet

Karel Wolf 9. 7. 2020

Americký výrobce prémiového hardwaru, společnost Apple, oznámil rozšíření svého programu na podporu nezávislých opraven telefonů také na území Evropy.

Firma loni v reakci na dlouhodobou kritiku poprvé ve své historii představila program na podporu neautorizovaného servisu svých mobilních zařízení. V jeho rámci začala dodávat opravnám kompletní podporu – od oficiálních náhradních dílů až po oficiální pomůcky, diagnostické nástroje a technickou dokumentaci.

Opravny také přestaly být limitovány předepsaným počtem odebraných kusů náhradních dílů a dalšími restrikcemi a nakupují za stejné ceny, jako autorizovaný servis. Program ale bohužel platil pouze pro území USA.

Apple nyní oznámil, že se tento program rozšíří také na Kanadu a Evropu. „Jsme velmi rádi za rozšíření svého programu pro nezávislé opravny na více míst ve Spojených státech a na podniky v Evropě a Kanadě,“ cituje firma provozního ředitele Applu Jeffa Williamse. „Pokud zákazník potřebuje opravu, chceme, aby měl na výběr z možností, které nejen odpovídají jeho potřebám, ale také zaručují bezpečnost a kvalitu,“ uvádí dále Williams.

Stejně jako v původním programu se bude i rozšířený program vztahovat pouze na zařízení, kterým již skončila záruka.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2020 12:09

  Martin P.

  Brečení na téma pozáruční\mimo záruční servis nebyla v tom že servis neměli knowhow nebo díly, ale v ceně. Lidem jde o levnou opravu nikoliv jestli je "originální".

 • 13. 7. 2020 13:53

  Jehovista

  Problem byl hlavne v tom, ze Apple zakazal prodej nahradnich dilu mimo oficialni servisy a proloboval, ze je dovoz dilu nelegalni, takze to klidne zabavovali celnici. Dale sifrovane svazuje vsechny cipy na desce, aby byla oprava nemozna(vymena kus za kus). No a tresnickou na dortu je, ze jakakoliv banalni oprava(treba osoupany flex kabel) znamena v autorizovanem servisu vymenu zakladni desky(na ktere je priletovane vsechno). Apple je zlo a je ostuda lidi co to kupuji, ze si takto nechaji s*at na hlavu.

 • 11. 7. 2020 18:23

  BobTheBuilder

  Cena hraje roli, ale ještě víc to, že je opravna po ruce. Každý den chodím kolem jedné neoriginální, která inzeruje, že baterii nebo displej po domluvě vymění na počkání.