Hlavní navigace

Aukční portál Allegro zahájil veřejné obchodování na varšavské burze růstem akcií o 50 %

12. 10. 2020

Sdílet

Varšava, Polsko

Aukční portál Allegro zahájil veřejné obchodování na burze ve Varšavě, cena akcií přitom prakticky ihned po zahájení obchodování vystřelila o víc než 50 %. IPO Allegra tak na varšavské burze zastínilo i úspěch polského CD Projektu. 

IPO známého polského aukčního portálu, který měsíčně přiláká 20 milionů návštěvníků, je největším vstupem na varšavskou akciovou burzu za poslední roky. Ocenění firmy během primární nabídky je srovnáváno s IPO technologických firem na americké burze NASDAQ.

Akcie společnosti zahájily první obchodní den na ceně 65 zlotých (394 Kč), cena stanovená pro začátek obchodování byla přitom jen 43 zlotých. Trh tak společnost první den veřejného obchodování ihned ocenil minimálně na 17,6 miliardy USD (tedy necelých 404 miliardy Kč). Aktuálně se cena akcií aukčního portálu pohybuje okolo 68 zlotých, kde však naráží na rezistenci bránící dalšímu růstu.

Společnost má za sebou dvacetiletou historii a jejími současnými většinovými vlastníky jsou investiční společnosti Cinven, Permira a Mid Europa. Allegro vlastnilo v minulosti také český aukční server Aukro, ten však přešel v roce 2016 plně do rukou českých investorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).