Hlavní navigace

Avast kupuje americký startup Evernym pro decentralizovanou ochranu identit

9. 12. 2021

Sdílet

Avast Autor: Avast

Avast ještě před dokončením spojení s NortonLifeLock vyrazil na nákupy. Za nespecifikovanou částku získává americký startup Evernym zaměřený na ochranu digitální identity.

Startup se konkrétně zaměřuje na decentralizovanou identitu. Avast v této oblasti chce připravit nové produkty. “Akvizice přináší Avastu příležitost vyvinout model ochrany osobní digitální identity, který dá uživatelům možnost kontroly nad jejich osobními údaji,” uvádí česká společnost.

Ochrana identit je jedním z důvodů, proč se Avast a NortonLifeLock spojují. Zatímco Avast je silný zejména ochraně soukromí, Norton se více zaměřuje na identity. V obou případech společnostem konkurují největší technologické firmy světa jako Apple nebo Google.

Do čela digitální identity v Avastu nedávno přišel Charlie Walton, který dříve působil v MasterCard. “Jeho nástup urychluje strategii vstupu Avastu na tento specifický trh, s čímž souvisí i akvizice společnosti Evernym,” popisuje Avast. Tým Avastu mimo jiné posílí Drummond Reed, jeden ze zakladatelů OpenID Foundation.

Evernym doposud posbíral investice 16,5 milionu dolarů, mezi investory je například finanční instituce Barclays.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).