Hlavní navigace

Avast najal šéfy z Mozilly či Broadcomu. Akcionáři NortonLifeLock schválili spojení

8. 11. 2021

Sdílet

Avast Autor: Avast

Akcionáři společnost NortonLifeLock schválili návrh na sloučení s Avastem. Držitelé podílů v Avastu budou o stejné věci hlasovat 18. listopadu. Pokud rovněž dají zelenou, vznikne nová společnost se sídlem v Praze a Spojených státech. Dostane i nové jméno.

Akce rovněž musí projít přes regulátory v jednotlivých zemích. Transakce by proto měla být uzavřená až někdy v polovině příštího roku.

Akci za asi 190 miliard korun jsme se na Lupě věnovali. “Je to i trochu defenzivní krok a vidíme jistá mračna na obzoru,” uvedl šéf Avastu Ondřej Vlček v reakci na rostoucí konkurenci ze strany Googlu, Applu či Microsoftu.

Avast také posílil technologickou divizi. Daria Loi se stala šéfkou inovací, dříve měla vysokou pozici v Intelu (UX) a pracovala jako šéfka designu v Mozille. Siggi Stefnisson je novým šéfem Threat Labu, předtím pracoval v Cyrenu. Viceprezidentem pro výzkum a AI je nově Andrew Gardner, který podobné role zastával v Broadcomu a Symantecu. Všechny posily spadají pod technologického ředitele Michala Pěchoučka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.