Hlavní navigace

Avast vydává novou verzi CCleaneru a zpřístupňuje jí v obchodě Microsoft Store

Sdílet

Jan Sedlák 20. 12. 2021
CCleaner Autor: Avast

Milovaná i nenáviděná aplikace CCleaner, kterou díky koupi společnosti Piriform vlastní český Avast, vychází v nové verzi.

CCleaner je zároveň dostupný v aktualizovaném obchodě s aplikacemi Microsoft Store pro Windows 10 a 11. Avast tím chce co nejvíce zamezit stahování falešných klonů. Nabádá k downloadu na oficiálním webu nebo právě přes Microsoft Store. I v něm se ale mohou vyskytovat programy s podobnými názvy a logy. Odkaz na CCleaner je tam tento: ms-windows-store://pdp/?productid=XPFCWP0SQWXM3V.

Nová verze CCleaneru obsahuje nové definice čištění počítače a podporu a bezpečnostní kontroly devíti milionů ovladačů pro jejich aktualizace.

“Nové definice čištění programu CCleaner nyní odstraňují více nepotřebných či nadbytečných souborů z populárních aplikací: mezi ně patří prohlížeče Edge (Chromium) a Firefox, protokoly systému Windows, Slack a verze populárních aplikací pro Windows Store, jako je Spotify,” informuje Avast.

“Tým CCleaner neustále aktualizuje svou databázi nejnovějších ovladačů, která se nyní rozrostla na více než 9 milionů. Prémiová funkce CCleaner Driver Updater instaluje nejnovější ovladače, které často nejsou dostupné ani prostřednictvím integrovaných aktualizačních mechanismů. Abychom předešli bezpečnostním problémům, které by mohly být způsobeny aktualizací ovladače, prochází každý ovladač předtím, než je rozšířen mezi uživatele, testy bezpečnosti a stability. Funkce Driver Updater je k dispozici pouze pro uživatele placené verze CCleaner Professional a je plně kompatibilní se systémem Windows 11,” uvádí dále firma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.