Hlavní navigace

Babiš kvůli kauze Huawei svolal mimořádnou schůzi bezpečnostní rady státu

Sdílet

Jan Sedlák 20. 12. 2018
Huawei Autor: Jan Sedlák

Premiér Andrej Babiš svolal podle informací Lupy na páteční ráno mimořádné zasedání bezpečnostní rady státu. Důvodem je varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před technologiemi čínské společnosti Huawei. „Informaci mohu potvrdit,“ reagovala mluvčí vlády Petra Doležalová.

Premiér bude chtít od bezpečnostní rady státu slyšet více informací o tom, proč mají být čínské technologie nebezpečné. Vláda by pak k výsledkům jednání měla vydat prohlášení.

Do Prahy podle informací Lupy tento týden kvůli varování NÚKIB dorazil ředitel Huawei pro Evropu. Zástupci společnosti se sešli s premiérem. Firmě vadí to, že kyberbezpečnostní úřad vydal prohlášení bez důkazů, což má Huawei poškozovat. Společnost se hodlá bránit, přesné kroky ale prozatím nekomentuje.

Premiér Babiš už dříve postup NÚKIB kritizoval. Uvedl, že úřad nepředložil právní analýzu a že tento postup může mít důsledky ekonomického charakteru. V první polovině ledna by zároveň vůči Huawei měl vyjít metodický pokyn.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.