Hlavní navigace

Bankovní identita: české banky se dohodly na jednotném řešení pro ověření identity

18. 2. 2021

Sdílet

Air Bank, Equa banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank se rozhodly spolupracovat se společností Bankovní identita, a. s., čímž dojde ke sjednocení řešení bankovního ověření identity na českém trhu. Záměrem je podle nich nabídnout firemnímu sektoru jedno dostupné řešení pro spolehlivou, rychlou a bezpečnou online identifikaci zákazníků a elektronický podpis.

Banky se tak připojují k řešení České spořitelny, ČSOB a Komerční banky (akcionáři Bankovní identity, a. s.). Služba by během letošního roku měla být dostupná pro 5,5 milionu bankovních klientů. 

Bankovní identita, nebo také BankID umožňuje klientů bank přístup ke službám eGovernmentu bez nutnosti aktivace elektronické občanky nebo založení datové schránky.

Systém Bankovní identity odstartoval v lednu, přičemž se do ní přihlásilo 1,6 milionu bankovních klientů. Dohoda bank na sjednocení systému je přitom poměrně překvapivá, protože až donedávna to vypadalo, že na českém trhu budou fungovat dvě různá řešení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).