Hlavní navigace

Bezheureky.cz nejede. Heureka získala u soudu předběžné opatření

2. 12. 2016

Sdílet

Aktualizováno 2.12. 14:59 – Přidali jsme screenshot s vyjádřením z pozastavených stránek

Bylo to vzrušující období, kdy se na antimonopolním úřadu finišovalo schvalování převzetí Heureky skupinou Rockaway. A trochu zjitřené atmosféry přidala i Alza, která v té samé době rozjela aktivitu jménem Bezheureky.cz a sama srovnávač opustila.

„V první řadě je třeba říci, že Heureka již není nezávislým cenovým srovnávačem, usnadňující zákazníkům správnou volbu. V současné době se jedná o placené služby, proto již z podstaty nelze hovořit o „nezávislém srovnání,“ tvrdil koncem května v tiskové zprávě marketingový šéf holešovického e-shopu Karel Kučera


Zdroj: Bezheureky.cz

Teď už ale web Bezheureky nejede. Soud uznal, že stránky obsahovaly nepodložené nepravdy a tak na základě předběžného opatření musela Alza stránky stáhnout, potvrdil včera na Křišťálové lupě šéf Heureky Tomáš Braverman

Nic jsme samozřejmě neprohráli:) Jedná se o předběžné opatření, píše šéf internetového marketingu Alzy Jan Sadílek na svém Twitteru. Sama firma na web Bezheureky.cz umístila následující prohlášení i s odkazem na web archiv:


Zdroj: Bezheureky.cz

Alze se podařilo do své akce přibrat necelé tři desítky e-shopů. Přesto využila květnovou situaci k tomu, aby ukázala svému sílícímu arcikonkurentovi z Rockaway, že mu nedá nic zadarmo. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).