Hlavní navigace

Bezrealitky kupuje podnikatel Rosenbaum, portál chce rozšířit do Polska a Maďarska

14. 8. 2020

Sdílet

bezrealitky

Český podnikatel a investor Marek Rosenbaum za blíže neupřesněnou částku kupuje 100% podíl v portálu Bezrealitky, ovládne jeho českou i slovenskou část. Firma o tom právě informovala v tiskové zprávě.

Rosenbaum dosud působil v pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital a. s., která v projektu držela majoritní 51% podíl. O zbývající podíly se dělil
Rockaway Jakuba Havrlanta a investiční fond Genesia Investments. Rosenbaum nově ovládne 100% podíl jak ve společnosti Bezrealitky s. r. o., tak i ve výrazně mladší slovenské (funguje teprve od roku 2019) Bezrealitky Slovensko s. r. o.

Portál je momentálně mírně ziskový, za poslední tři roky mu stouply tržby z 11,5 milionu v roce 2016 na 40 milionů v loňském roce, tedy asi o 250 %. Letos si chtějí Bezrealitky sáhnout na obrat 50 milionů. Portál má dle vlastních slov asi 10% podíl na trhu s prodejem rezidenčních nemovitostí a 20% podíl ze všech pronájmů, přičemž v Praze se má jednat dokonce o 40 % . Během posledního kvartálu, který byl paralelně nejsilnější v historii portálu, se přes Bezrealitky v Česku pronajalo 12 000 domů a bytů a prodalo skoro 2 000 domů.

Nový majitel chce rozšířit množství služeb a má v plánu expandovat s portálem dále do zahraničí. V plánu je hlavně vstup do Polska a Maďarska.

 „Jedním z hlavních cílů je nyní zpřístupnit v plně online prostředí možnost uzavření prodeje včetně výhodného financování. Posilujeme tým a jsme připraveni obsloužit i nové typy klientů. Budou jim například k dispozici osobní asistenti, kteří je v případě zájmu provedou celým procesem prodeje,“ prohlásil k akvizici Rosenbaum. „Jsme připraveni dále rozšířit počet nabízených nemovitostí a poskytnout k nim největší množství dat a informací na trhu včetně tržního ocenění. A plánujeme i službu pro rychlý odkup nemovitosti přímo Bezrealitkami.“

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 8. 2020 10:41

  Val

  Naopak, ohromnému množství lidí ušetřil za poplatky realitkám. Z pohledu uživatelů je to jeden z nejúspěšnějších projektů českého internetu ever. Mně konkrétně ušetřil přes čtyřicet tisíc. Takových nás je více.

  Pronájem bytu mi odprezentuje majitel nebo současný nájemník. Oba mi dají mnohem věrohodnější informace než kdokoli z realitky. To je takový bonus navíc.

  A prodej bytu nebo domu, platit třeba dvě stě tisíc na poplatcích, když si to s určitým časem mohu udělat sám, protože nejsem tupej, také bych se toho nebál. Hochštapleři z realitek se budou holt muset snažit více.

 • 16. 8. 2020 23:59

  TDS

  Tak "služby" realitek jsou předražené, o tom žádná. Že tento portál ten problém nijak extra neřešil, je věc druhá. Nicméně pořád vyšlo levněji (pokud si to člověk nedokázal zařídit sám), si vzít např. právníka spolupracujícího s bezrealitkou než dávat nesmyslně vysokou provizi prakticky za nic realitce a pak si smlouvu stejně za peníze muset nechat přepsat od právníka. Bohužel, kupující nemovitostí v ČR si nechají líbit všechno a tak předraženým realitkám prochází i po letech naprostá neschopnost a praktiky často podobné "šmejdům" typu provize i když se byt prodal jinak apod. O výši provize, vyšší než na západě, ani nemluvě. Bezrealitky to na začátku myslel dobře, ale časem to sklouzlo do stejné úrovně, jako realitky (ano, přiznejme si, hlavně díky prodávajícím)

 • 16. 8. 2020 2:33

  bez přezdívky

  dle mého názoru se jedná o nesktutečně protěžovaný portál už od doby, kdy o něm před více jak 10 lety psali média vzletně ".. nadaný student Havrlant pokořil realitky - jeho projekt bezrealitky je naprosto průlomový" - .. a vůbec nebyl. jednalo se jen o další z mnoha inzertních portálů. Možná z prvních zaměřených na oblast real estate. Svým názvem "bez realitky" se snaží svým způsobem o nefér / klamavou obchodní soutěž.. když to "BEZ (těch "drahých realitek) - byť to není řečeno.. snaží vsugerovat všem okolo, že realitní kanceláře jsou něco jako "paraziti" či "drazí překupníci".. Nemám styky s nikým, kdo pro RK pracuje či pracoval, ale je nutné si uvědomit, že NIKDO nedělá NIC zadarmo.. takže i prezentace bytu, návštěva, prohlídka, náklady na vedení kanceláře / brokera. + placení daní.. navíc zkušenosti, dejme tomu i profesionální prezentace, právní servis, notářská úschova také nejsou zadarmo.. to je to, co zkrátka RK činí být dražšími oproti nějakému "vylepenému inzerátu" jak tomu bylo v ranných dobách tohoto "skvělého projektu"..

  jak byl skvělý, si můžete sami zrekapitulovat níže. Oficiální informace dohledatelné v OR.

  BEZ REALITKY

  společnost založena květen 2007
  • Havrlant koupil podíl v červenci 2007 za 109.000
  • leden 2008 prodává Havrlant 1/2 podílu za 50.000 Kč
  • leden 2008 prodává zakladatel 1/2 podílu za 50.000 Kč

  • říjen 2008 Havrlant kupuje zbylý podíl od zakladatel za 50.000 Kč
  • březen 2009 Allegro kupuje 50 % za 7 mil Kč. (nutno dodat, že Havrlant byl v dané době i na vedoucí pozici Aukra v ČR)
  - v roce 2007 ve ztrátě skoro milion
  - v roce 2008 ztráta 50 tisíc

  • říjen 2012 Havrlant prodává zbytek Allegru - za 3.3 mil Kč
  • - za rok 2011 ve ztrátě přes 5 mil Kč

 • 16. 8. 2020 23:56

  TDS

  Neušetřil vůbec nic. Ceny jsou tam nasazené (snad kromě 1. roku) ještě víc, než u realiťáků.
  Maximálně kde to mohlo mít trochu smysl, jsou pronájmy, tam by se o nějaké úspoře dalo uvažovat. Ale u nákupu/prodeje ani omylem. Naopak.

 • 16. 8. 2020 14:37

  bez přezdívky

  Některé realitky určitě mají smysl, ale řeknu vám co se mi přihodilo a co změnilo můj názor. Na Sreality jsem našel hezký být, zvláštní bylo že dvě realitky nabízely podobný byt, ale říkal jsem si třeba jsou to různé patra. Kontaktoval jsem jednu z nich, paní se se mnou domluvila na prohlídce v stanovený čas, cca 15 minut předtím mi volala, že se zdržela a že ji někdo zastoupí. V daný čas jsem čekal s jinými zájemci před barákem, přišel chlapík a provedl nás. Od něj jsem se zcela mimochodem dozvěděl, že:
  - je majitel baráku
  - inzeroval pouze jeden byt na Bezrealitky
  - nemá žádnou vazbu na realitky které jeho byt inzerovaly.
  Na místě jsem se mohl a majitelem domluvit na pronájmu. Cca za hodinu bába z realitky volala, jestli se mi být líbí a jestli mám zájem. Poslal jsem ji do háje a od té doby vím, jak hnusným parazitem může realitka být. Těm 40 % Bezrealitky v Praze se nedivím.

 • 16. 8. 2020 17:48

  zruda84

  Jednou, když jsem už vážně uvažoval o koupi bytu nebo domu, jsem hledal přes server bezrealitky.cz. A hrůza. Přišlo mi, že to je server, kde se lidi snaží prodat nemovitosti za nereálné ceny. Byt 2+kk je ve skutečnosti 1+1. A navíc třeba o nějakých 20 % dráž, než by stál stejný v realitce (v tom paneláku se stejný byt v jiném patře prodával). Podobnou zkušenost mám i s pronájmy.

 • 17. 8. 2020 0:01

  TDS

  To není pocit, to je fakt. Prostě si to prodávající vyložili tak, že si tu provizi ještě přičtou k ceně bytu, však nějaký hejl, co má peníze od rodičů, to zaplatí a ještě bude mít dobrý pocit kolik "ušetřil" ;-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).