Hlavní navigace

Britský SaltPay za stovky milionů kupuje podíl v českém Storyous

31. 12. 2020

Sdílet

OneMenu od Storyous Autor: OneMenu

Do Česka přichází další zahraniční investor. Britský fintech SaltPay získává většinu ve společnosti Storyous, výše transakce se má pohybovat v řádech stovek milionů korun. V českém startupu doposud podíly držely firmy Rockaway Gastro (součást Rockaway Capital) a Jalt Plus, kterou stoprocentně ovládá Igor Třeslín, šéf Storyous. Více detailů jednotlivé strany nezmiňují.

“Pro Rockaway se jedná o mimořádně úspěšnou transakci. Pro Storyous je to obrovská příležitost, kterou, jak věříme, promění v další růst. Partnerství se silným hráčem, jakým je SaltPay otevírá pro Storyous dveře k dalším evropským trhům,” komentuje Dušan Zábrodský z Rockaway krátce uskutečněný obchod.

Storyous funguje od roku 2012 a soustředí se na vývoj pokladního systému. K němu nedávno přibylo placení a objednávání skrze QR kódy pojmenované OneMenu. Jde o konkurenci pro Qerko. Loňské tržby Storyous překonaly 52 milionů korun.

SaltPay má sídlo v Londýně a na investicích posbíral 149,6 milionu dolarů. Společnost dodává platební systém a terminály. Právě platební nástroj SaltPay a manažerský Storyous se nyní mají propojit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).