Hlavní navigace

Brněnská Solitea kupuje ústecký CDL SYSTEM, dostane se přes miliardu

Sdílet

Jan Sedlák 21. 9. 2017

Brněnský IT holding Solitea pokračuje v nákupech a postupném rozšiřování. Skupina za nespecifikovanou částku koupila firmu CDL SYSTEM z Ústí nad Labem, která na českém trhu patří k největším partnerům Microsoftu v nasazování ERP systému Dynamics NAV. Zaměřuje se rovněž na další enterprise technologie Redmondu či budováni infrastruktury.

Také Solitea, která je postavena na základech brněnského podniku Cígler Software, je dlouhodobě spjatá s Microsoftem a dodnes výrazně staví na jeho technologiích. Kolem produktů Dynamics, CRM a SharePoint se Solitea ale doposud zase tolik netočila.

„Dosud pro nás byly informační systémy Microsoft Dynamics NAV, CRM a Microsoft SharePoint spíše okrajovým byznysem, který jsme často outsourcovali jako součást řešení většího celku. Akvizice společnosti CDL SYSTEM nám umožní koncentrovat tyto aktivity v rámci holdingu,“ vysvětluje předseda představenstva Solitea Martin Cígler (náš rozhovor).

Cígler v nedávném rozhovoru pro Lupu uvedl, že by holding letos mohl dosáhnout na tržby kolem miliardy korun. Samotný CDL SYSTEM měl roční tržby 200 milionů korun a má 80 zaměstnanců. Solitea kromě organického ohybu narůstá právě přes řadu akvizic v posledních letech. Skupina má za sebou investora a jak Cígler uvádí, na další akvizice jsou připraveny stovky milionů korun.

„Solitea je investiční projekt a může samozřejmě za pár let přijít nějaký exit. Může se to prodat někomu jinému, nebo nemusí, bude záležet na hromadě faktorů. Dnes tam ještě nevidím. Jsme ve stavu, kdy se snažíme konsolidovat velký počet firem a vytvořit hodnotu. Potom uvidíme,“ sdělil Cígler Lupě. „Přes 60 procent Solitea vlastní investiční fond a ten má nějakou vlastní strategii.“

Letos se k tržbám kolem miliardy korun blíží také další český IT podnik, konkrétně Cleverlance. I ten má na nákupy stovky milionů. Více v našem článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.