Hlavní navigace

Brněnský Codasip s americkým Western Digital vydává software na návrh čipů

23. 4. 2020

Sdílet

SweRV Core

Brněnská společnost Codasip dnes oficiálně vypouští do světa produkt, se kterým se stala hlavním dodavatelem pro americký Western Digital (WD). Jde o SweRV Support Package (SSP), což je sada nástrojů vyvinutých na Moravě určených pro navrhování a testování čipů postavených na jádře SweRV Core EH1 právě od WD.

WD toto 32bitové jádro využívající otevřenou architekturu RISC-V představilo loni. Je k dispozici jako open source (skrze CHIPS Alliance, což je součást Linux Foundation) a zájemci ho mohou integrovat do svých SoC (system-on-chip) čipů například ve storage kontrolérech, průmyslovém IoT a podobně. Samotný WD se kolem RISC-V točí mimo jiné právě kvůli kontrolérům u pevných disků.

Codasip pak byl zvolen preferovaným partnerem, díky kterému mohou zákazníci získat potřebné nástroje pro integraci jádra EH1. Základní verze vydaného softwaru je k dispozici zdarma na GitHubu (podpora přes fórum a open source nástroje). Profesionální verzi pak Codasip nabízí za peníze (pokročilá podpora, komerční EDA nástroje a další).

Brněnská firma má s WD užší vztahy. Američané do Codasipu společně s investory z Číny vložili investici deset milionů dolarů. Oba podniky věří, že tato spolupráce opět posune RISC-V k širšímu nasazení. Počítá se s ním například v jedné z částí evropského procesoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).