Hlavní navigace

Brněnský Smart Comp. se stává výhradním vlastníkem IPTV platformy Kuki

22. 3. 2021

Sdílet

Kuki Autor: Lesensky.cz

Brněnská firma Smart Comp. se stává výhradním vlastníkem IPTV platformy Kuki, ve které dosud držela poloviční podíl. Dohodla se na tom s druhým spolumajitelem, pražskou společností Planet A. Obě firmy uzavřely smlouvu o strategické spolupráci, pro zákazníky a obchodní partnery se nic nezmění. 

„Odkup podílu nám umožní efektivně investovat do dalšího rozvoje platformy, můžeme expandovat na další trhy a budeme mít volnější ruce při plánování strategie a marketingových aktivit pro zákazníky. Do nového roku tak Kuki vstupuje s ještě pevnějšími základy a ještě větším optimismem,“ tvrdí Marek Bukal, předseda představenstva společnosti Smart Comp.

Internetová televize Kuki vznikla v roce 2014 jakožto společný projekt brněnské telekomunikační společnosti Smart Comp., poskytující své služby pod značkou Netbox, a pražské Planet A, fungující pod značkou AIM. IPTV Kuki využívá přes 50 000 zákazníků v České republice a na Slovensku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2021 16:20

  jinejmuf

  Tak třeba budou do Kuki investovat líp než do infrastruktury Netboxu v Brně, kde mají celý Brno-Sever pověšený na jednom optickém kabelu...

  Pak jim to v 10 v noci nějaký pošuk ve sklepě paneláku přefikl a oni ještě druhý den ráno ani netušili, že kabel je přerušený v suterénu paneláku a ne o kus dál na výkopu.

  Kdyby to byla nějaká odlehlá vesnice, tak neřeknu, že mají jen jednu linku, ale nechat celé velké sídliště na jednom nezálohovaném kabelu v městské zástavbě je teda dost nepochopitelný...

 • 25. 3. 2021 16:18

  XYZ

  Nejlépe by bylo, kdyby se na tu šílenost s názvem na Kuki verze 2 úplně vykašlali a upravili Kuki 1 na nové formáty.

  Co se týče infrastruktury, zálohované nemají nic. Někde už mají sice optiku, ale vesměs mají stále vedení na metalice a rozdělené páry mezi zákazníky (1 kabel na dvě přípojky). Je to ale o penězích. Ale zase na druhou stranu výpadek jsem u nich neměl už roky.

 • 22. 3. 2021 22:21

  Aleš Příhoda

  A neprodal Planet A svou sit T-Mobilu? Ted uz nemaji ani Kuki. Co tedy z Planetu A zustalo?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).