Hlavní navigace

Část vysílačů digitální rozhlasové sítě firmy RTI má technické problémy

1. 9. 2020

Sdílet

Digitální rozhlasové vysílání DAB+ Autor: Pure

Celkem šest vysílačů digitální rozhlasové sítě DAB1 má technické problémy. „Byli jsme nuceni na dobu nezbytně nutnou vypnout některé lokality,“ oznámil provozní ředitel firmy RTI Roman Kropáček. Na dotaz Digizone.cz upřesnil, že se jedná o Javorník, Klatovy, Třebouňský vrch, Beroun, Příbram a Prahu.

Pro lokality Plzeň, České Budějovice, Karlovy Vary a Jáchymov jsme zajistili náhradní technické řešení,“ dodal provozovatel sítě. Firma nyní dělá všechno pro obnovení bezporuchového provozu kompletní sítě. „Velice se omlouváme všem posluchačům za tuto nepříjemnou situaci, kterou se snažíme vyřešit v co nejkratší době,“ uzavřel Roman Kropáček.

V síti DAB1 vysílají digitálně stanice ČRo Karlovy Vary, Radio 1, Radio Proglas, Beat, Samson Digital a DAB Plus Top 40.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2020 23:07

  bez přezdívky

  To je docela vážný problém. Na to, že právě rozhlas je považován jako primární zdroj informací v případě živelných katastrof, kdy ostatní služby jako internet, mobilní telefony a v případě výpadku elektrické energie nefungují ani televizory. Zbývá pak už jen rozhlasový přijímač v domácnosti na baterie či v osobním automobilu. Jsem zvědav na technické detaily tohoto problému. Není pak tedy klasické analogové vysílání rozhlasu právě v případě živelných katastrof na tom lépe?

 • 2. 9. 2020 7:19

  mirasat

  Rozhlasové vysílání je druh podnikání, kde je potřeba mít vytvořené prostředí (netvrdím dotace) k jeho provozování. Sama firma RTI toto vytvořit ani nemůže. Ceny za prostor v multiplexu jsou minimální a stejně se tam nikdo nehrne. Realita. Antény sice poużívají ty nejlepší, ale pro významnou expanzi, která proběhla v nedávných měsících evidentně použily techniku od nevhodného dodavatele. Na jejich dublování peníze nejsou. Realita.
  ČRa dostávají peníze od koncesionářů ČRo.

 • 4. 9. 2020 18:00

  BeatJ

  DAB+ je zatím pilotní, nikoliv radne vysilani. RTI bohuzel nakoupilo vysilace, ktere se ted v provozu ukazuji jako velice nespolehlive, proto stavajici technologii vraci a presli na jineho dodavatele. Do radneho vysilani se tak aspon tyto veci vcas odhali a odladi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).