Hlavní navigace

České O2 v NIXu spouští 400GE spoje, chce se dostat na dvakrát 800 Gb/s

7. 4. 2021

Sdílet

Internetový uzel O2 Autor: O2

Datový tok O2 překonal hranici 1 Tb/s, operátor proto posiluje kapacitu v internetovém uzlu NIX.CZ. Ze současných pěti 100Gb portů na dvou linkách si polepšil na provoz 800 Gb/s pomocí propoje 2× 400GE pro první linku s tím, že druhá bude následovat do konce roku.

O2 si především chce vytvořit rezervu pro provoz ve špičce. Datové toky jsou hnány zvýšeným provozem v době covidu, O2 navíc přenáší živé sportovní akce, jenž na infrastrukturu kladou velké nároky.

“Tento krok [400GE] nám umožní lepší využití výkonu hlavních prvků datové sítě a zjednodušenou správu. A to nejen pro externí připojení naší sítě, ale i v páteřích interní sítě,” popisuje Martin Lukeš, šéf vývoje IP a přenosových technologií O2.

“NIX.CZ spojil svůj upgrade páteřních přepínačů s nasazením technologie 400GE. Tyto porty jsme využili pro propojení s naším největším členem a díky tomu jsme realizovali v Čechách historicky první použití 400GE technologií na rozdílných zařízeních,” doplňuje šéf NIXu Adam Golecký s tím, že technologie 400GE je dalším generačním skokem. “Cílovým stavem je v letošním roce upgrade i druhé linky na celkové připojení 2× 800 Gb/s.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).