Hlavní navigace

České televizi důvěřuje 73 % lidí, je to nejvíce od roku 2015

11. 1. 2022

Sdílet

Česká televize Autor: Filip Rožánek

Agentura Kantar CZ opět zjišťovala názory veřejnosti na veřejnou službu České televize. Takzvaný trackingový výzkum probíhá dlouhodobě, vždy po šesti měsících. 

V aktuální vlně Česká televize dosáhla na nejvyšší hodnoty důvěryhodnosti od roku 2015. S výrokem „Česká televize je důvěryhodná“ rozhodně nebo spíše souhlasilo 73 % lidí. Sběr dat probíhal od 1. do 10 prosince 2021 na vzorku 1200 respondentů.

Dvě třetiny oslovených souhlasí s tvrzením, že jsou informace předkládané Českou televizí objektivní a vyvážené. Vysoká důvěryhodnost České televize se potvrzuje zejména v době mimořádných událostí. Ukazují to i průzkumy veřejného mínění realizované při pandemii covid-19 v roce 2020, kdy osm z deseti diváků uvedlo, že v době mimořádných událostí je role zpravodajství České televize nepostradatelná.

Jako jednoznačně nejdůvěryhodnější hlavní zpravodajská relace na tuzemském televizním trhu jsou dlouhodobě hodnoceny Události ČT. Ve výzkumu ji takto označily tři pětiny všech respondentů, zatímco hlavní zpravodajské relace dvou největších komerčních vysílatelů považuje za nejdůvěryhodnější přibližně pětina dotázaných (17 %, resp. 21 %). 

Suverénní postavení má i samotná zpravodajská stanice ČT24, kterou za důvěryhodnou považuje 81 % respondentů, to je o 24 procentních bodů více než v případě CNN Prima News.

V celoevropském srovnání veřejnoprávních zpravodajských kanálů je Česká televize ve vnímání důvěryhodnosti na podobné úrovni jako například britská BBC nebo francouzská France TV.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).