Hlavní navigace

České VR brýle XTAL od VRgineers dostaly patentované non-Fresnelovy čočky

19. 12. 2018

Sdílet

XTAL od VRgineers

Česká společnost VRgineers pokračuje ve vylepšování svých brýlí pro virtuální realitu XTAL. Ty byly představeny jako nástupce předchozích VRHero letos v červnu. Nyní přichází vylepšená verze, která jako hlavní novinku nabízí patentované non-Fresnelovy čočky.

Tyto čočky nabízí menší zkreslení, maximální diagonální zorné pole 180 stupňů (doposud to bylo maximálně 170 stupňů), o 50 procent se podařilo zvětšit zcela zaostřenou obrazovou plochu a o 20 procent je pak zvětšený „eye box“ pro snižování úprav při využívání brýlí více uživateli.

„VRgineers při navrhování další verze brýlí XTAL testovali dostupné čočky na trhu, avšak žádné neposkytovaly optimální kvalitu obrazu potřebnou pro profesionální displej VR brýlí. Společnost tedy založila Joint Venture VR Optics Inc. s izraelským optickým konsorciem, které se specializuje na vývoj a výrobu VR a AR optiky. Výsledkem je zvládnutí procesu výroby tlustých free form čoček pro VR. Díky nim mají modernizované brýle XTAL širší zorné pole, menší zkreslení, a navíc využívají maximum pixelů displeje pro zlepšení panoramatického výhledu. Tím se liší od konkurenčních produktů, které používají pouze části displeje,“ komentují VRgineers svoji novinku.

XTAL už dříve nabídly funkci AutoEye pro automatické přizpůsobení čoček očím uživatele, zabudované pohybové senzory Leap Motion nebo hlasové ovládání. Více o VRgineers si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).