Hlavní navigace

Česko.Digital má investici pět milionů, rozšíří díky ní program Učíme online

26. 5. 2020

Sdílet

Česko.Digital

Česko.Digital, které založil Jakub Nešetřil, zhruba po roce fungování získává první větší externí peníze. Nadace České spořitelny do organizace vložila pět milionů korun s tím, že chce podpořit projekt Učíme online řešící vyučování na dálku. Odstartoval letos v březnu i jako reakce na karanténu spojenou s virem COVID-19.

„Původně jsme v Česko.Digital plánovali rozšiřovat kmenový tým v příštím roce, jakmile za námi budou viditelné výsledky práce. Poslední tři měsíce nám ale daly příležitost velmi pružně reagovat –komunita se prakticky přes noc zdvojnásobila na 2400 dobrovolníků, vzniklo organicky několik nových projektů a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Čas začít posilovat tým i celou organizaci tak nastal už teď,“ uvádí Nešetřil.

„Naše spolupráce [s Českou spořitelnou] nám dovolí nejen rozšířit část kmenového týmu, který se stará o zázemí a podporu dobrovolníků pracujících aktuálně na sedmi projektech, ale umožní nám jít naplno i do projektu Učíme online,“ dodává.

Učíme online prozatím pomohl zprovoznit online výuku 376 školám a čtyři stovky učitelů prošly třiadvaceti interaktivními semináři. V rámci sbírky se nashromáždilo přes tisíc počítačů. Dle organizace je třeba se aktivitám věnovat dlouhodobě, aby mohlo dojít k modernizaci školství. Iniciativa chce rozšířit počítače do 2500 potřebných rodin, proškolit 1600 učitelů a zprovoznit výuku ve více než 500 školách.

Kromě většího rozjetí stávajících aktivit přibydou i nové. „Chystáme se například vytvořit celorepublikovou mapu škol, která pomůže nejen nám zorientovat se v tom, které školy aktuálně potřebují technologickou pomoc,“ popisuje Eva Pavlíková z Česko.Digital, která koordinuje Učíme online.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).