Hlavní navigace

Česko.Digital získalo 4 miliony od Bakala Foundation, mimo jiné na digitalizaci školství

12. 4. 2021

Sdílet

Česko.digital a Bakala Foundation Autor: Česko.digital

Nezisková organizace Česko.digital, která sdružuje dobrovolníky pomáhající neziskovkám či úřadům s digitalizací, uzavřela partnerství s nadací Bakala Foundation. V jejím rámci získá na své aktivity 4 miliony Kč, oznámilo Česko.digital v tiskové zprávě. 

„Jedním z podpořených projektů je Učíme online zaměřený na digitalizaci českého školství, v němž oba partneři spatřují významný potenciál pro rozvoj české společnosti. Druhým z projektů je Střecha duševního zdraví, zaměřující se na problematiku duševního zdraví dětí, jež s tématem vzdělanosti, osvěty a digitalizace úzce souvisí,“ doplňuje.

Projekt Učíme online pomáhá školám, učitelům a žákům s technickým zprovozněním online výuky. Podle Česko.digital se do něj zatím zapojilo přes 600 škol a potřebným dětem zajistil na 2 tisíce počítačů.

„V roce 2021 chceme nabídnout rozšíření online vzdělávání na všechny typy škol a zaměřit se na dlouhodobé využívání zavedených technologií. Také chceme pomoci prohloubit současnou úroveň digitální kompetence,“ říká výkonná šéfka organizace Eva Pavlíková.

Projekt Střecha duševního zdraví se zaměřuje na žáky 2. stupně ZŠ. „Jeho cílem je vytvořit pro děti a jejich blízké jednotný webový portál, na němž najdou možnost prevence i kontakty pro včasnou pomoc při duševní nepohodě nebo složité životní situaci,“ popisuje projekt Česko.digital.

Organizaci Česko.digital v roce 2019 založil zakladatel služby Apiary Jakub Nešetřil, který ji na začátku sám vedl a financoval její provoz. Jak se dobrovolnické sdružení rozrůstalo, začal postupem času hledat i jiné možnosti financování. V roce 2005 iniciativa získala 5 milionů Kč od Nadace České spořitelny.  

TIP: Proč se českému státu nedaří digitalizovat své služby? O tom jsme mluvili v rozhovoru s Jakubem Nešetřilem. Můžete si jej poslechnout i jako podcast: 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).