Hlavní navigace

Českou hrou roku je Beat Saber, bodovaly také Chuchel a Kingdom Come

8. 4. 2019

Sdílet

Česká hra roku

Českou hrou roku loňského roku se podle obecných očekávání nestal Kingdom Come: Deliverance, ale prvenství si odnesl VR titul Beat Saber. Ten mimo jiné prodal přes milion kopií a je nejúspěšnější hrou pro virtuální realitu v historii. O ocenění rozhodli tuzemští vývojáři a cena byla předána na akci o tomto víkendu.

Rozsáhlé RPG od Warhorse Studios ale bodovalo v dalších kategoriích, a to konkrétně v sekcích Herní design, Technologické řešení a Česká hra roku herních youtuberů.

Beat Saber pak vedle hlavní ceny bral ještě ocenění Česká hra roku herních redaktorů. Hra loni bodovala i v zahraničí, když vedle nominace na The Game Awards vyhrála cenu za nejoblíbenější VR titul na Gamers Choice Awards.

Prvenství za audiovizuální zpracování pak získal Chuchel od Amanita Design. Ten loni v podobné kategorii vyhrál i „herní Oscary“ IGF. Kompletní seznam nominovaných je k dispozici zde.

Jak vypadá hra Chuchel? Podívejte se:

Na České hře roku se opět udělovala Cena za dlouhodobý přínos české herní kultuře. Do Síně slávy se letos dostali bratři Tomáš Smutný a Eduard Smutný (ten cenu získal posmrtně). Ti v Československu pracovali na vývoji počítačů a do země dostávali arkádové videoherní automaty, které bylo možné vídat zejména v maringotkách.

O úspěšném roku 2018 českých videoher si můžete přečíst v našem souhrnu. Asociace českých herní vývojářů také vydala studii, která tuzemskou scénu podrobněji mapuje. České hry loni utržily přes tři miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).