Hlavní navigace

Českou hrou desetiletí je Kingdom Come: Deliverance, titulem roku pak Creaks

9. 12. 2021

Sdílet

Kingdom Come Deliverance Autor: Warhorse Studios

Českou hrou desetiletí se stalo Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios. Historické RPG bylo oceněno v anketě Česká hra roku, a to díky hlasům veřejnosti. Titulu už se prodaly přes čtyři miliony kopií a i tři roky po vydání generuje pěkné tržby – loni to bylo 250 milionů.

Českou hrou roku 2020 se stala logická plošinovka Creaks od Amanita Design. Creaks se dostali jako jedna z prvních her v Apple Arcade, což Amanitě loni pomohlo k tržbám přes sto milionů.

Cenu pro herní design si za loňský rok odnesla velmi povedená hororová adventura Someday You’ll Return od CBE software. Sekci pro technologické řešení získala Mafia: Definitive Edition, tedy remake kultovního titulu. Kategorii pro free to play hry vyhrál Shadowgun War Games od Madfinger Games, kteří nedávno nabrali čínského investora a vybírali zatáčku před velkou krizí.

Do Síně slávy byl uveden Lukáš Ladra, který založil časopis Excalibur. Ladra byl oceněn posmrtně, zemřel v roce 2012.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 12. 2021 18:10

    bez přezdívky

    Ceny jako "hra desetiletí" jsou nesmyslné. Vážně se porovnává hra z roku 2018 třeba s hrami v roce 2011, a to bez ohledu na kategorie? A navíc je to klasická anketa popularity, takže lidé typicky hlasují pro hry, které hráli nedávno?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).