Hlavní navigace

Český Angelcam je cloudovým partnerem čínských bezpečnostních kamer Hikvision

25. 9. 2019

Sdílet

Angelcam

Česká společnost Angelcam se stala partnerem čínského podniku Hikvision, který na řadě světových trzích včetně České republiky drží nejvyšší tržní podíl v prodeji bezpečnostních sledovacích kamer. Angelcam vyvíjí cloudovou platformu pro propojování kamerových systémů, alarmů a senzorů do jedné aplikace. Díky tomu lze předcházet falešným poplachům nebo řešit bezpečnostní incidenty.

„Cílem spolupráce je mimo jiné představit novou řadu kamer Hikvision, která bude mít továrně nastavené připojení do Angelcamu a zároveň zdokonalit unikátní software na ověřování falešných poplachů,“ uvádí česká firma, která už připojuje 45 tisíc kamer a registruje 135 tisíc uživatelských účtů.

Hikvision nabídne Angelcamu technickou a prodejní podporu a česká společnost se zároveň stává prvním technologickým partnerem pro cloud. Angelcam spolupracuje také s dalšími partnery, například švédským Axisem.

Hikvision je v některých očích vnímán za problematickou společnost. Americká vláda jí například zakázala v nasazování ve státních objektech. Podnik vnímá jako bezpečnostního hrozbu. Mimo jiné z toho důvodu, že v něm podíl drží čínský stát. Hikvision je také součástí rozsáhlého sledovacího systému v Číně. U nás jsou kamery firmy instalovány v řadě státních i soukromých institucí včetně policie. Více o Hikvision také v našem rozhovoru.

Angelcam princip svého působení popisuje takto: „Průměrné vloupání trvá dvě až tři minuty. Než stačí bezpečnostní složky zareagovat, bývá už pozdě. Objasněnost případů pomocí videozáznamů bývá rovněž mizivá – je proto třeba pokrýt celý bezpečnostní cyklus; analýzu, prevenci, předvídání incidentů, detekci, verifikaci poplachů, rychlou reakci, následné vyhodnocení a opětovnou analýzu. Angelcam verifikaci poplachů zajišťuje kombinací software a týmu profesionálních operátorů. Zároveň propojuje komunitu uživatelů a umožňuje vzájemnou pomoc v rámci virtuálního sousedství. Tímto komplexem opatření vytváří Angelcam zcela nový trh Real Time Security – uživatel má přehled o situaci a v případě potřeby může on sám, či někdo komu věří, okamžitě reagovat.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).