Hlavní navigace

Český DataSpring je bez generálního ředitele, nový se má hledat delší dobu

8. 11. 2016

Sdílet

Českou společnost DataSpring po patnácti měsících opouští její generální ředitel Jiří Skopový. Skupina KKCG, pod kterou DataSpring spadá, pro Lupu uvádí, že „došlo ke vzájemné dohodě ve spolupráci nepokračovat.“

DataSpring v Lužici u Hodonína provozuje datové centrum, spustil cloud napojený do celosvětové sítě Microsoftu a firma je obecně součástí širších ambicí skupiny Karla Komárka vybudovat byznys spojený s informačními technologiemi. Do toho spadá i projekt SafeDX – v rámci něho se společně s Foxconnem provozuje nové datové centrum v Praze vedle sídla Sazky.

DataSpring v KKCG rozjížděl a vedl Martin Smekal, pomohla i evropská dotace přes 120 milionů korun. Smekal v současné době vede právě SafeDX.

DataSpring nyní bude řízen týmem ředitelů se supervizí šéfa ICT celé skupiny KKCG Martina Chládka. DataSpring chce najmout nového šéfa, hledat má na trhu i mezi interními kandidáty. Údajně má jít o dlouhodobější proces. Podle informací Lupy se ale objevují i spekulace, že by firma mohla být bez generálního ředitele.

DataSpringu se v průběhu času podařilo zaměstnat některé kvalitní lidi z trhu, přišli například „síťaři“ z T-Mobilu. Společnost chce letos dosáhnout na tržby kolem 130 milionů korun. DataSpring je podle Deloitte nejrychleji rostoucí českou technologickou firmou.

KKCG v rámci svého ICT snažení provozuje také fond Springtide Ventures. Z něj už šly peníze do české firmy Geewa a naposledy do izraelského projektu Bio-Nexus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).