Hlavní navigace

Český e-commerce hráč Inveo po službě DoDo kupuje podíl v RiverBit

27. 3. 2018

Sdílet

Inveo

E-commerce společnost Inveo.cz počátkem loňského roku od KKCG koupila rozvážkovou službu DoDo, která postupně expanduje do Polska a na Slovensko. Zhruba ve stejnou dobu o rok později navazuje další investiční aktivitou. Inveo.cz za nespecifikovanou částku získalo podíl 34 procent ve firmě RiverBit.

Podíl konkrétně drží Michal Menšík, který většinově ovládá Inveo a stojí také například za Slevínem. Slováci Alexander Čopák a Roland Džogan pak v RiverBit drží po 33 procentech.

RiverBit se soustředí na zajišťování automatické předpovědi poptávky. „RiverBit dokáže předpovědět poptávku a díky tomu zvýšit dostupnost zboží, eliminovat odpisy skladových zásob, umožnit přesnější a efektivnější plánování i cenovou politiku. Předpověď zohledňuje sezonní trendy, počasí, geografii, roční období i probíhající marketingové akce a na základě práce s daty ze skladových systémů pak přináší přesnou analýzu výhledu poptávky,“ uvádí společnost. Technologie se napojuje na systémy zákazníků.

RiverBit funguje od roku 2012 a vedle Česka funguje také v Polsku a na Slovensku. Mezi klienty má třeba Hamé, Dr. Max, Coop nebo Kraft Foods.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).