Hlavní navigace

Český ProductBoard získal osm milionů dolarů od slavného fondu z Valley

13. 7. 2018

Sdílet

Hubert Palan Autor: Hubert Palan

Původem česká společnost ProductBoard zís­kala pěknou investici ve výši osm milionů dolarů. Investiční kolo vedl Kleiner Perkins Caufield & Byers, jeden z nejslavnějších a nejvlivnějších fondů v Silicon Valley. V minulosti investoval i do Googlu a Amazonu a dnes drží pozice například ve Spotify a Slacku.

V novém kole se připojily také Index Ventures a české fondy Credo Ventures, Reflex Capital a Rockaway Capital. Ty už do ProductBoardu investovaly v mi­nulosti – firma dříve vybrala 1,7 milionu dolarů.

ProductBoard chce peníze použít na posilování týmu a expanzi. Uvádí, že v současné době má přes 1200 zákazníků, mezi kterými jsou Avast, Zendesk, ServiceMax nebo Dell. Ještě v roce 2016 měla společnost zákazníků kolem stovky.

Firma společně s investicí přijímá také nového člena představenstva, kterým se stal nový partner v Kleiner Perkins Ilya Fushman. Ten dříve působil v Index Ventures a do ProductBoardu už investoval.

ProductBoard založil Hubert Palán, který dříve působil jako viceprezident v GoodData, společně s Danielem Hejlem. Podnik sídlí v San Francisku a Praze a vyvíjí SaaS službu, která poskytuje nástroje usnadňující produktový vývoj. 

O ProductBoardu více na Lupě:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).