Hlavní navigace

Český rozhlas zpřístupní značnou část svého archivu, spustí nový web Můjrozhlas.cz

6. 2. 2019

Sdílet

Český rozhlas - logo Autor: Český rozhlas

V posledním čtvrtletí letošního roku chce Český rozhlas spustit nový audioportál pod názvem Můjrozhlas.cz. Troufám si říct, že se v rámci českého internetu bude jednat o největší dostupný zvukový archiv. Jeho prostřednictvím chceme oslovit všechny zájemce o kvalitní rozhlasovou tvorbu, představil koncepci nového projektu v rozhovoru pro server DigiZone generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Spuštění portálu by měla podpořit i masivní reklamní kampaň. Obchodní model zatím připravujeme a nechci proto uvádět bližší podrobnosti. Věřím ale, že většina obsahu bude návštěvníkům dostupná zdarma, hlavně co se týče zpravodajských a publicistických pořadů. U literárně dramatických útvarů jsme ale pochopitelně limitováni autorskými právy a přístup k nim musí být samozřejmě nějakým způsobem podmíněn, popisuje podrobnější plány Zavoral.

René Zavoral

V rámci nového projektu chce Zavoral zprostředkovat návštěvníkům kompletní nabídku Českého rozhlasu. Navíc disponujeme spoustou dalšího obsahu, který už kvůli časovému odstupu autorským právům nepodléhá. Také tyto archivní pořady chceme zpřístupnit veřejnosti, slibuje Zavoral.

ROZHOVOR: Český rozhlas spustí během podzimu mohutnou DAB ofenzívu 

Stejně jako zpravodajský portál iRozhlas.cz měl by být i server Můjrozhlas.cz bez reklam, protože veřejnoprávní Český rozhlas využívá pro své internetové projekty univerzitní sítě, která komerční aktivity neumožňuje. Chtěl bych se podobným komerčním prvkům určitě vyhnout, z pohledu uživatelů našich webů je vnímám jako rušivý prvek, přiznává Zavoral.

Rozsáhlý rozhovor s generálním ředitelem Českého rozhlasu přinese server DigiZone v nejbližších dnech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 2. 2019 9:58

    Panzer

    Já tomu nerozumím. Platím za rozhlas pravidelně a už desetiletí a oni za ty moje peníze prodkují pořady, i literárně dramatické. A za jejich online poslech chtějí zase peníze. Nemám to zaplaceno už v těch poplatcích? Co to mají, himl, za smlouvy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).