Hlavní navigace

Český seriál Ochránce možná bude mít italskou adaptaci, zaujal v Cannes

26. 10. 2021

Sdílet

Seriál Ochránce Autor: Česká televize

Polské, španělské, lotyšské nebo italské televize projevily zájem o seriály a filmy České televize. Na mezinárodním veletrhu MIPCOM 2021 v Cannes se podařilo prodat vysílací práva na seriál Kukačky, dále na minisérii Božena, zájem byl rovněž o všechny novější pohádky a o seriál Ochránce.

„Italské zastoupení zaujaly seriály Ochránce a Kukačky, a to dokonce i jako formát. Vznikne tak možná jejich zahraniční adaptace,“ přiblížila tisková mluvčí České televize Karolína Blinková. „Letošní veletrh byl kvůli koronavirovým opatřením na jednu stranu ochuzen o vystavovatele ze Spojených států amerických, Asie a Austrálie, na stranu druhou bylo možné uskutečnit akviziční jednání, která by šla dříve jen těžko zorganizovat,“ doplnil výkonný ředitel obchodu Hynek Chudárek.

Kukačky by měli vidět diváci v Polsku a v Itálii, Poláci plánují odvysílat také Boženu. Ochránce chce kromě Italů koupit španělská veřejnoprávní televize, pohádky zamíří do Lotyšska.

Česká televize naopak na příští rok pořídila distribuční práva na šestidílný seriál Sisi, akční thriller Fauda o protiteroristické jednotce izraelské armády, srbské drama Rodina, britský cyklus Donald Trump, minisérii Případ: ponorka nebo dánský thriller Tváří v tvář.

Na obrazovkách České televize se počítá i s desátými řadami oblíbených pořadů Otec Brown a Zavolejte porodní sestřičky nebo historickou minisérií Sanditon, natočenou podle posledního románu Jane Austenové. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2021 12:56

  George

  Moc gratuluji. Ochránce je skvělý seriál. Velmi dobrý nápad se podívat na různé typy šikany a problémů mířící na učitele. Zároveň velmi dobře zpracované! S podobným příběhem, jako byl utonutý chlapec jsem se osobně znám a vyšetřování i soud probíhaly tak, jak bylo v seriálu.

 • 26. 10. 2021 20:18

  TicToc

  Povinna vymena televizi EBU. Co tak natocit neco CZ co se treba stane mezinarodnim hitem na Netflixu. Krome nas a Slovaku toci pro ne vsechny staty okolo.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).