Hlavní navigace

Český software Searpent pro pojistné podvody získává desítky milionů

17. 12. 2019

Sdílet

Searpent

Nový investiční fond Lighthouse Ventures po nedávné investici do UptimAI vkládá peníze do dalšího českého startupu. Tentokrát jde o řádově desítky milionů korun pro Searpent. Tato společnost vytváří software pro evaluaci pojistných událostí, díky čemuž je možné detekovat pojistné podvody.

Technologii už nasadila AXA v Česku a na Slovensku, která konkrétně využívá zpracování podkladových fotografií vozů. Řešení údajně pomohlo identifikovat případy s třikrát vyšším počtem pojistných událostí v prvních šesti měsících po uzavření havarijního pojištění. Searpent se soustředí primárně především na automobily, které tvoří nejvyšší počet v rámci celkového objemu pojistných podvodů.

Českému startupu se také podařilo uzavřít spolupráci s poradenskou společností Deloitte, díky čemuž má získat přístup na zahraniční trhy.

Lighthouse Michala Zálešáka rozděluje peníze z Evropského investičního fondu, k dispozici má 23 milionů eur. Fond už vedle UptimAI a Searpent podpořil brněnské Pekat Vision, kteří pomocí AI rozpoznávají chybovost výrobků, či česko-vietnamské e-commerce tržiště Nulisec. Fond firmy zapojuje také do akceleračního programu. Zálešák uvádí, že se během příštích let chystá „dlouhá řada investic“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).