Hlavní navigace

Český StartupYard ohlašuje další kolo, deseti projektům dá milion korun

3. 6. 2019

Sdílet

StartupYard

Tuzemský startupový akcelerátor StartupYard ohlásil své jedenácté kolo. Hlásit se do něj lze do konce letošního září. Vybráno bude maximálně deset projektů, přičemž každý z nich získá investici jeden milion korun. Nabízená částka je o třetinu vyšší než dříve. Tříměsíční chod se pak rozjede 18. listopadu.

StartupYard se aktuálně zajímá o startupy, které se točí kolem umělé inteligence, kyberbezpečnosti, kryptografie, rozšířené a virtuální reality (AR a VR), IoT a robotizace. Projektům v rámci akceleračního kola nabídne 157 odborných poradců a mentorů z různých oblastí.

Nejstarší zdejší akcelerátor uvádí, že firmy, které jím prošly (zatím jich je 72 z 16 zemí), už na investicích vybraly přes 780 milionů korun. Letos byly dva absolventi StartupYard koupeni – počátkem roku firmu Avast získal Steel Mountain a nedávno pak izraelský NICE koupil Brand Embassy.

Další dva projekty pak letos dostaly nové peníze. V obou případech je investorem Rockaway Capital, který dal miliony do BudgetBakers a 150 milionů pak do albánské e-commerce platformy Gjirafa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).