Hlavní navigace

Český VR hokej Sense Arena v ostré verzi nasadil první tým z NHL

29. 10. 2019

Sdílet

Sense Arena

Českému systému Sense Arena, který pomocí virtuální reality pomáhá mladším hráčům s hokejovým tréninkem, se oficiálně podařilo proniknout do hokejové ligy NHL. Sense Arena už svoji instalaci nějakou dobu testovala s více kluby, nyní však technologii do ostré výuky nasadil nováček a účastník finále Stanley Cupu v sezóně 2017–2018 Las Vegas Golden Knights.

Instalace je umístěna na stadionu City National Arena a je pojmenovaná jako VGK VR. Je určená pro hráče od jedenácti a výše let pro trénování nahrávek, střelby a časování. Sense Arena dokáže hodnotit a sledovat jejich progres.

Česká společnost začala VR systém prodávat zhruba před devíti měsíci. „Máme čtyřiadvacet instalací v pěti zemích světa,“ uvádí zakladatel a šéf Areny Bohdan Tetiva. Systém si pořídilo třeba centrum Base Hockey v Torontu nebo Sono Ice House v Norwalku.

O tom, co všechno Sense Arena umí a jak využívá HTC Vive a senzor umístěný na hokejce, jsme na Lupě psali. Do českého virtuálního hokeje investovala skupina Miton a David Pastrňák, hráč NHL týmu Boston Bruins. Toto mužstvo Arenu rovněž testuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).