Hlavní navigace

Čeští miliardáři jdou do e-sportu, Křetínský a Tkáč kupují podíl v Grunexu

6. 8. 2019

Sdílet

Daniel Křetínský

Zájem velkých hráčů o e-sporty, který už je nějakou dobu patrný ve světě, se začíná projevovat také v České republice. Společnost EC Investments, za kterou stojí miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, za nespecifikovanou částku získala 50procentní podíl v agentuře Grunex. Ta se vedle e-sportů soustředí také na PR a marketingové aktivity kolem her a nedávno koupila herní web Hrej.cz.

„Cílem akvizice je významně posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat v tomto segmentu s ostatními společnostmi, ve kterých drží oba podnikatelé podíl (zejména v mediálních společnostech sdružených v holdingu Czech Media Invest) a zároveň rozvíjet e-sport v České a Slovenské republice,“ uvádí firmy k akvizici. Vlastní e-sportový tým už dříve založila Křetínského Sparta Praha.

Dosavadní majitel Grunexu Martin Liberský nadála zůstává jediným jednatelem a bude podnik nadále řídit.

Grunex vedle webů jako Hrej.cz drží také 50procentní podíl v pořadu Re-Play, který pravidelně vysílá Prima Cool. I Prima se rozhodla v e-sportech posílit, když před pár dny odkoupila podíl v portálu PLAYzone.cz. Grunex uvádí, že jeho weby navštěvuje 330 tisíc uživatelů měsíčně, veřejné statistiky ale v NetMonitoru nemají. Firma chce na podzim oznámit nové e-sportové projekty.

„V oblasti gamingu a e-sportu speciálně, vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti,“ uvádí Miroslav Bodnár, který má u Křetínského a Tkáče e-sporty na starost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).