Hlavní navigace

Čeští VRgineers dělají s Leap Motion na nové generaci VR brýlí, zapojí ruce

Sdílet

Jan Sedlák 9. 3. 2018
VRgineers a Leap Motion

Česká společnost VRgineers vyvíjející brýle pro virtuální realitu VRHero po partnerství s HP Inc. a Nvidií rozjela spolupráci s další významnou technologickou společností. Společně s Leap Motion pracuje na nové generaci headsetu VRHero, který v sobě bude mít zabudované snímání rukou.

Leap Motion už nějakou dobu vyvíjí samostatné senzory, které dokáží věrně přenášet pohyby ruky včetně jednotlivých prstů. Technologie obsahuje kamery a infračervené vysílače.

Díky tomu lze například ovládat aplikace gesty a podobně. Pro virtuální realitu je zapojení rukou důležitou součástí. V současné době se přenesení pohybu rukou do VR často řeší tak, že se senzor Leap Motion upevní na přední část VR brýlí.

V další generaci českých VR brýlí už má být tato technologie integrována nativně. VRgineers uvádí, že jí na trh chtějí dostat ještě letos. Cena prozatím není známá.

Prozatím poslední generaci headsetu česká firma oznámila koncem loňského roku. Jde o model VRHero 5K Plus, který má dva OLED displeje, každý s úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením 2560 × 1440 pixelů.

O VRgineers jsme psali v našem článku. Firma je součástí skupiny Etnetera a její VR technologii využívají například v BMW, Volkswagenu nebo Audi. Společnost nedávno také rozjela spolupráci s Morild Interaktiv, která vyvíjí lodní simulátory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.