Hlavní navigace

Čeští vývojáři eMan se chystají na pražskou burzu, získat chtějí 40 milionů

24. 3. 2020

Sdílet

eMan

Čeští vývojáři eMan chtějí vstoupit na pražskou burzu, konkrétně na její část START určenou pro malé firmy. Skrze prodej nových akcií tam eMan chce získat kolem 40 milionů korun. Ve fázi zvažování je rovněž spuštění programu zaměstnaneckých akcií, které by se na burze obchodovaly.

Společnost rovněž dle vlastních slov jedná s několika investory a nevylučuje tak prodej napřímo. Preferovanou variantou je nicméně Burza cenných papírů Praha. Vstup na ní by se měl uskutečnit ještě během první poloviny tohoto roku.

„Na burze se vidíme do budoucna jako stabilní dividendový hráč. I ze současné koronavirové situace hodláme vyjít silnější, k čemuž již podnikáme řadu kroků. IPO na burze bude jeden z nich. Očekáváme od něj vyšší efektivitu řízení financí i určitou stabilizaci firmy po letech dynamického růstu,“ uvádí šéf eMana Jiří Horyna.

„Potřeby společnosti na nový kapitál se aktuálně pohybují na úrovni 40 milionů korun. Ty hodlají stávající podílníci získat skrze emisi nových akcií. Nabízen bude minoritní podíl a společnost si začne mapovat zájem mezi vybranými investory na trhu již v dubnu. Parametry transakce by pak měly být zveřejněny v průběhu května,“ uvádí prospekt.

Tržby eMana v roce 2018 dosáhly na 150 milionů korun, přičemž v předchozím roce byly na více než 138 milionech. Firma je zisková.

Společnost eMan nyní operuje jako samostatná jednotka. V roce 2016 podíl za desítky milionů získal Jablotron, o dva roky později ale spoluzakladatelé eMana aktiva odkoupili zpět, opět za desítky milionů. Firmu vlastní Jan Horyna, Jiří Horyna, Tomáš Čermák a Michal Košek, přičemž všichni mají 25procentní podíl.

Vývojářům eMan s IPO pomáhá skupina Starteepo, která na burze START už několik transakcí realizovala. Právní část řeší Havel & Partners. Na burze se obchoduje šest společností, dvě jsou technologické. Primoco UAV vyrábí bezpilotní drony, Fillamentum zase materiál pro 3D tisk.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.