Hlavní navigace

ČEZ odkoupil kompletní telekomunikační byznys Innogy

2. 11. 2021

Sdílet

ČEZNet Autor: ČEZ

Energetická společnost Innogy končí s podnikáním v telekomunikacích. Svá kompletní aktiva na tomto poli prodala společnosti Telco Pro Services, která je členem skupiny ČEZ. Vyplývá to z informací zveřejněných v obchodním rejstříku.

Telco pro Services se k 1. listopadu stalo jediným majitelem společnosti Innogy TelNet Holding, přes kterou Innogy v minulosti nakupovala lokální poskytovatele internetu. Částku, za kterou ČEZ divizi Innogy koupil, firmy nezveřejnily. 

„Součástí akvizice jsou menší lokální společnosti poskytující připojení k internetu: Magnalink obsluhující zákazníky v Hradci Králové a firma Cerberos působící na Mladoboleslavsku a Liberecku. Uvedené subjekty obsluhují zhruba 20 tisíc zákazníků a provozují desítky kilometrů optických tras,“ potvrdil Lupě Martin Schreier z tiskového oddělení ČEZu.

„Společnost Telco Pro Service plánuje navázat na úspěšné působení innogy ve společnostech skupiny innogy TelNet Holding. Na vztazích se zákazníky nyní prodávaných telco společností innogy se změnou vlastníka nic nemění,“ dodává k prodeji mluvčí Innogy Martin Chalupský.

Důvod prodeje je podle něj jednoduchý. „Aktuální strategie skupiny innogy už s rozvojem telco byznysu nepočítá, budeme se soustředit pouze na náš core byznys, tj. energetiku,“ dodává.

Innogy do telekomunikací vstoupila v roce 2018, kdy koupila první tři lokální operátory. V té době společnost mluvila o tom, že se chce stát silným telekomunikačním hráčem, který bude nabízet digitální služby. 

Podle údajů z výroční zprávy Innogy za rok 2020 i dva roky poté sestávaly telco aktivity Innogy pouze z provozování těchto tří operátorů. „Další akvizice telekomunikačních společností jsou v jednání,“ uváděla firma. 

ČEZ letos oznámil velké investice do své optické sítě a koncovým zákazníkům nabízí služby pod značkou ČEZNET. Skupina také nakupuje lokální poskytovatele. Letos v záři Telco Pro Services oznámila zprovoznění svých optických sítí v část Karlovarska.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).