Hlavní navigace

Čína začíná zavádět umělou inteligenci do vzdělávacích osnov na školách

9. 5. 2018

Sdílet

DJI Mavic Air

Čína se do roku 2030 chce stát světovým lídrem v oblasti umělé inteligence (AI). Jedním z kroků, které pro to vláda chce udělat, je integrace výuky AI do vzdělávacího systému. South China Morning Post informuje, že už byla vydána učebnice nazvaná Fundamentals of Artificial Intelligence (Základy umělé inteligence) určená pro studenty středních škol.

Hlavním autorem knihy je Tang Xiaoou, který působí jako předseda představenstva čínské společnosti SenseTime. Ta se nedávno stala nejhodnotnějším AI startupem na světě.

Pilotního programu výuky AI se prozatím účastní 40 středních škol s tím, že se aktivita má postupně rozšířit také do dalších škol. Centrální čínská vláda už v loňském roce zaúkolovala tvůrce vzdělávacích osnov v zemi, aby kurzy točící se kolem AI byly integrovány do kurikula na základních a středních školách.

Čínský internetový obr Tencent nedávno zveřejnil studii, podle které prozatím v kvalitě a množství prací kolem AI celosvětově vedou Spojené státy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 5. 2018 10:25

  gdfgdf (neregistrovaný)

  AI :D preklad z te knihy

  on the way to work: the comfort of a busy room

  From home, Ming Ming saw his beloved blue electric car has stopped in front of the house. The car was in the garage at night. Intelligent Home System has been observing the action of Ming Ming, before he went out of the car ahead of time to open the door waiting for their own home.

  When Ming Ming came to the front of the car, the door opened automatically. When you get in the car, the door closes automatically. Behind this seemingly mundane operation is an automated authentication and action recognition module. In the view of the owner of the car, everything fits so naturally. But when a stranger approached, the car kept the door closed and alerted the Security Center.

  ta posledni veta nezklamala :D to je cina jak ji zname :D

  co se tam bude ucit, linear regression? partialni derivace? convex functions? AI to je hlavne matematika nebo to budou pojimat jako spousta lidi dnes to jest takovy primitivni AI biztalk pro sekretarky

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).