Hlavní navigace

CNN Prima News naváže spolupráci s regionálními Deníky

14. 8. 2020

Sdílet

CNN Prima News Autor: TV Prima

Zpravodajská stanice CNN Prima News oficiálně oznámila podzimní programové změny. Její průměrná sledovanost se v současné době pohybuje kolem 0,37 %. Už dříve jsme informovali, že skončí souběžné vysílání večerních Hlavních zpráv na CNN Prima News a na Primě. Diváci už neuvidí ani autorský pořad novinářky Christiane Amanpour.

„Po prvních třech měsících vysílání jsme se rozhodli optimalizovat program CNN Prima News. Přidáváme proto kontinuální zpravodajství v 10.00 a ve 21.30 hodin. Některé vybrané úspěšné pořady, jako 360° Pavlíny Wolfové či diskuzní pořad K věci, posouváme do atraktivnějších časů. Na podzim připravujeme také nové regionální vysílání a tematické speciály, které patří k divácky nejúspěšnějším na zpravodajském kanále,“ sdělil ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Na Zprávy ve 12.00 naváže diskusní pořad Interview s pěticí moderátorek. Lucie Hrdličková se i nadále zaměří na ekonomiku a zajímavé osobnosti z byznysu, Martina Kuzdasová zase na sociální a zdravotnická témata a dvojice zahraničních redaktorek Petra Vintrová a Anna Kadavá se bude věnovat zahraničním hostům a tématům. Novou posilou týmu se stane Pavlína Kosová, která si bude zvát nejen politiky, ale i společensky významné osobnosti.

Od 16.30 budou Krimi zprávy, které se souběžně vysílají na Primě. Odpolední blok od 17.00 doplní regionální zprávy, na nichž bude redakce spolupracovat s Deníkem, novinami z vydavatelské skupiny Vltava Labe Media. Od 17.30 uvidí diváci pořad K věci s moderátorkou Marií Bastlovou. “Během podzimu se k ní navíc připojí nový kolega, ostřílený novinář a moderátor,” slibuje Prima.

Od 18.00 začne zpravodajský přehled dne, který v budoucnu zastoupí současné Hlavní zprávy. Hlavní zpravodajská relace totiž bude už jen na Primě, a tam dostane novou podobu.

Pořad 360° Pavlíny Wolfové se nově posune do prime time ve 20.30.

CNN Prima News chce rovněž nabízet více zpravodajských speciálů při mimořádných událostech. Při tragickém požáru v Bohumíně měly mimořádné zprávy 8. srpna 2020 po 21. hodině podíl na sledovanosti 3 % v CS 15+ (80 tisíc diváků). 

Další informace ohledně nových tváří a podoby jednotlivých pořadů oznámí CNN Prima News na konci srpna. Hodnocení prvních tří měsíců vysílání jsme se věnovali v samostatném článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).