Hlavní navigace

Cortana na Androidu a iOS v příštím roce končí

3. 8. 2020

Sdílet

Microsoft Store - Londýn Autor: Depositphotos

Společnost Microsoft počínaje příštím rokem výrazně zredukuje platformy, na kterých běží jeho hlasová asistentka Cortana, má s ní jiné plány.  

Microsoft odřízne začátkem roku 2021 Cortanu z mobilních platforem Android a iOS. Ještě o něco dříve zmizí podpora pro rozšíření třetích stran (typicky schopnost naučit asistentku nové příkazy), ty mají být dokonce odříznuty ještě letos – 7. září. Změna se tak dotkne i některých výrobců hardware, kteří s Cortanou ve svých zařízeních počítali jako se součástí služby. To je případ inteligentního reproduktoru Harman Kardon Invoke, ze kterého se tak po ukončení podpory stane běžný bezdrátový reproduktor, a dokonce i sluchátek Microsoft Surface (první generace).

Společnost chce svoji virtuální hlasovou asistentku namísto toho přeorientovat na nástroj pro zvýšení pracovní produktivity, stane se nově například součástí aplikace Outlook mobile, kde bude pomáhat s managementem a čtením zpráv, či mobilní aplikace Teams. Ve Windows 10 zůstává Cortana beze změny, časem by ale také měla obsahovat více instrukcí pro usnadnění práce. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2020 12:53

  Mlocik97

  Cortana skončí úplne,... ďalší neúspešný projekt Microsoftu... okrem projektov z rodiny VS (Visual Studio, VS Code, rôzne programátorské utility), fakt nemajú nič kvalitné.

 • 3. 8. 2020 14:56

  Holeček

  Siri ani Cortana nejsou na iOS lokalizovaná do češtiny, takže jsou v českém prostředí celkem na... nic.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).