Hlavní navigace

ČVUT patří mezi pět nejlepších evropských univerzit v počítačovém vidění

23. 3. 2023

Sdílet

Jiří Matas, ČVUT Autor: ČVUT

ČVUT potvrdilo své dobré postavení v rámci mezinárodního srovnání univerzit v oblasti počítačového vidění (computer vision). Fakulta elektrotechnická (FEL) a Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) jsou v období let 2018 až 2023 na pátém místě mezi evropskými školami v rámci žebříčku Computer Science Rankings.

Lepší než ČVUT jsou pouze ETH Zurich, TU Munich, britská University of Surrey a německá Max Planck Society. Níže než pražská univerzita jsou například Imperial College London, izraelský Technion a další. Loni byla ČVUT čtvrtá.

ČVUT má dobré postavení také v robotice, tam škole patří sedmé místo. V sekci economics & computation je na šestnácté příčce, v umělé inteligenci na místě 42.

CSRankings měří instituce v oblasti počítačových věd, zakládá se na hodnocení počtu publikací ve špičkových vědeckých časopisech a na konferencích.

Nejlépe hodnoceným českým informatikem je pak Jiří Matas z katedry kybernetiky FEL, a to v rámci žebříčku Research.com vyhodnocujícího H-index, citace a počet dokumentů. Matas si od loňska polepšil ze 416. na 371. pozici.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).