Hlavní navigace

Další banka začíná s API. Air Bank zatím rozhraní testuje s několika partnery

24. 10. 2017

Sdílet

Už čtvrtá banka v Česku oznámila zavedení API pro automatický export vybraných dat o účtech. Po České spořitelně, Fio bance a bance CREDITAS jde o Air Bank. Ta ale na rozdíl od prvních tří zatím API s údaji o účtech testuje s vybranými partnery.

Vývojářům dává k dispozici dvě skupiny exportů: veřejné informace (dokumentace) obsahují kurzovní lístek a detailní informace o pobočkách, bankomatech a terminálech Sazky.

Druhou skupinou jsou bankovní služby (dokumentace), které dávají (vždy se souhlasem klienta) přístup ke klientským datům, jako je zůstatek účtu, detail účtu či historie plateb, a umožňují odeslání platby nebo vytvoření kódu pro výběr u Sazky.

Vývojářům je zatím otevřeně dostupné ono veřejné API – stačí, když se registrují na vývojářském portálu Air Bank a požádají o přístup. API s klientskými daty banka zatím testuje jen s několika vybranými partnery.

Svá data přes API budou muset od příštího roku zpřístupnit všechny banky. Platit totiž začne nový zákon o platebním styku, který obsahuje novinky zavedené evropskou směrnicí PSD2.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).