Hlavní navigace

Další pokus o hromadnou aukci mobilních tarifů. Zkouší to Nové Město na Moravě

8. 9. 2017

Sdílet

Desetitisícové Nové město na Moravě vypsalo veřejnou soutěž na mobilní tarify pro své obyvatele. Následuje tak příklad radnice Brna-střed, které ovšem operátoři nakonec žádné výhodné tarify nenabídli, a spotřebitelského sdružení dTest, jehož soutěže se pro změnu odmítla zúčastnit trojice velkých operátorů.

Podle podmínek Nového Města na Moravě musí zájemci v soutěži nabídnout aspoň jeden ze čtyř modelových tarifů. Ten nejvybavenější sestává z neomezeného volání a SMS a datového balíčku o velikosti 100 GB na měsíc. Druhý tarif se oproti němu liší menším datovým objemem (5 GB). Třetí tarif má obsahovat 100 volných minut, 50 SMS a 50 MB dat a poslední balíček 500 minut, 250 SMS a 250 MB dat.

Operátor má také obci umožnit poslání až 200 informačních SMS jednotlivým uživatelům za rok zdarma. Smlouvy s jednotlivými uživateli si má operátor uzavírat sám. Město mu slibuje propagaci tarifů v místními tisku a na webu. Radnice s vítězem či vítězi uzavře smlouvu na dva roky.

Vítězné nabídky u jednotlivých balíčků bude město vyhodnocovat samostatně – u každého tedy může vyhrát jiný operátor. Hlavním kritériem soutěže je cena – jak u volání a SMS, tak u dat. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 24. 10. 2017 v 8:30.

V hodnotící komisi kromě starosty města Michala Šmardy zasedne také IT referent, zástupkyně kontrolního výboru zastupitelstva a radní Brna-střed Svatopluk Bartík. Ten stál za podobným pokusem o soutěž na své radnici, do které se ale operátoři odmítli přihlásit.

Do podobného pokusu sdružení dTest se pak nezávazně přihlásilo na 100 tisíc lidí, trojice velkých operátorů se ale aukce odmítla zúčastnit. Se svou nabídkou v ní nakonec zvítězil virtuální operátor Mobil od ČEZu. Podle údajů z konce června s ním smlouvu uzavřelo kolem šesti tisíc uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).