Hlavní navigace

Deset dní před koncem kampaně má Turris MOX 59 % z cílové částky

Sdílet

David Slížek 7. 5. 2018

Měsíc a půl dlouhá crowdfundingová kampaň modulárního routeru Turris MOX se chýlí ke konci. Na vybrání cílové částky 250 tisíc dolarů na serveru Indiegogo zbývá ještě deset dní. K současné chvíli projekt podpořilo 1344 lidí, kteří přislíbili celkem 148 tisíc USD (59 % z cíle).

Aby projekt peníze na financování výroby získal, potřebuje tedy v příštích deseti dnech sehnat ještě 102 tisíc dolarů. V kampani má totiž nastavený takzvaný fixní cíl – pokud nevybere nejméně cílovou částku, nezíská žádné peníze a přispěvatelům se budou jejich příspěvky vracet.

Turris MOX je dalším hardwarovým projektem sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní domény. Předloni sdružení vybralo na výrobu bezpečného routeru Turris Omnia přes 21 milionů Kč.

MOX je modulární skládačka, ze které si z několika základních modulů může uživatel sestavit zařízení podle libosti. Může tak vzniknout domácí router, acces point (AP) pro Wi-Fi síť, základ pro domácí úložiště NAS, pětiportový switch nebo třeba LTE modem.

CZ.NIC na Indiegogo nabízí jak jednotlivé základní desky, tak už připravené sestavy. Ta základní, obsahující tři desky a sloužící jako dualbandový Wi-Fi router s jedním GWAN a čtyřmi GLAN porty, USB 3.0 a slotem na microSD kartu, vyjde na 149 dolarů (plus náklady na dopravu). Jednotlivé základní desky stojí 35 dolarů.

Podívejte se, jak Turris MOX vypadá a jaké moduly nabízí:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.