Hlavní navigace

Discord jedná o prodeji, cena má přesáhnout 10 miliard USD. Zájem má i Microsoft

Sdílet

David Slížek 23. 3. 2021

Komunitní komunikační služba Discord vyjednává s několika zájemci o svou koupi. Podle agentury Bloomberg se mezi ně řadí také Microsoft. Zatím ale nebyla uzavřena žádná definitivní dohoda, dodává agentura. Ani jedna z firem nechtěla zprávu komentovat.

Zájem o koupi Discordu má podle serveru VentureBeat několik společností. Pokud by se služba prodávala, měla by její cena podle odhadů vyšplhat na více než 10 miliard dolarů. Je ale také možné, že se Discord nakonec vydá jinou cestou – možný je například i jeho vstup na burzu. 

Discord je komunitním serverem, který svým uživatelům umožňuje textovou i hlasovou či video komunikaci. Funguje prostřednictvím tematických serverů, které si mohou uživatelé zakládat podle libosti. V začátcích šlo o populární službu zejména pro fanoušky videoher, v průběhu pandemie ale lidé začali Discord využívat i pro sdružování kolem jiných témat. 

Uživatelé mohou službu používat zdarma, Discord ale nabízí také doplňkové předplatné Nitro, které za 9,99 USD měsíčně nabízí například lepší emotikony, streamování videa v HD či sdílení větších souborů.

Discord aktuálně hlásí přes 140 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Za rok 2020 podle deníku Wall Street Journal zaznamenal tržby ve výši 130 milionů dolarů (v roce 2019 to bylo 45 milionů), ale zatím není v zisku.  

Našli jste v článku chybu?