Hlavní navigace

Dnes končí éra DVB-T vysílání České televize. Vypíná se na Zlínsku a Valašsku

30. 9. 2020

Sdílet

Česká televize, ČT, kamera, Jiří Václavek, studio Autor: Česká televize

Poslední dva vysílače v České republice vypnou minutu před dnešní půlnocí síť DVB-T s programy České televize. Zlín–Tlustá hora a Valašské Klobouky–Ploštiny budou od 1. října vysílat její signál pouze ve standardu DVB-T2.

Nejpozději 30. září 2020 tedy musí diváci České televize ze Zlínska a Valašska přeladit na 26. kanál a pořídit si přijímač podporující DVB-T2, pokud nechtějí přejít na internetové, satelitní nebo kabelové platformy.

Změna vysílacího standardu se v tomto termínu týká i dokrývačů. Konkrétně to jsou Brumov–Bylnice – hrad, Halenkov a Luhačovice – ulice Branka.

Přechod na DVB-T2 pokračuje také u soukromých provozovatelů. Už v úterý 29. září 2020 skončil na Zlínsku DVB-T Multiplex 4 a nadále je dostupné jen DVB-T2 vysílání Multiplexu 24. Stejný přechod se dnes odehrál v Moravskoslezském kraji. Pokrytí Multiplexu 24 tak dosáhlo 96,2 % obyvatel.

České radiokomunikace dále 30. září vypnou signál DVB-T Multiplexu 3 z lokalit Brno-Kojál, Brno-Hády, Brno-Barvičova a Mikulov-Děvín (ve všech případech na 59. kanálu).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).