Hlavní navigace

Do Číny se hrne další česká e-commerce firma. Po Whoolala to zkouší Davinci TS

21. 12. 2017

Sdílet

Davinci TS

České firmy a jednotlivci se do Číny i přes mohutné proklamace a gesta Hradu prozatím ve velkém nehrnou. Statistiku se v příštím roce bude snažit poupravit mladý tuzemský e-commerce projekt Davinci Travel System (Davinci TS).

Davinci letos v polovině roku získal investici v nespecifikované výši od fondu J&T Ventures a Prague Boats, výměnou za podíl 18,7, respektive 6,3 procenta. Davinci hlásí letošní roční tržby přes 35 milionů korun. Na příští rok se podle oficiálních odhadů počítá s růstem na 180 až 260 milionů korun.

Pomoci k tomu má právě Čína. „Expanzi chceme spustit ve stejné době v několika zemích po světě a následně se pak zaměříme na státy, kde se nám bude dařit nejvíc. Primárně se však soustředíme na Čínu,“ uvádí zakladatel a šéf Davinci TS Alex Ilyash. Firma pro komplikovaný čínská trh hledá strategického partnera.

Podnik se letos soustředil zejména na střední a východní Evropu. Davinci nabízí platformu pro hromadné a automatizované ubytování v hotelích. „Jsme uzavřený marketplace pro velké cestovní kanceláře a firmy. Vytváříme rezervační modul pro skupiny a následné napojení na API hotelových řetězců, jako je Accor Hotels,“ přibližuje Ilyash. Firma navázala spolupráci s 1250 hotely ve 124 městech a ubytovala 40 tisíc lidí.

V Číně už působí česko-britský e-commerce Whoolala, který letos získal investici ve výši jednoho milionu dolarů. Spoluzakladatelem společnosti je Lukáš Hlaváč. Whoolala se zaměřuje na online prodej asijské módy na čínském trhu, který se pomalu otevírá zahraničí. Peníze do Whoolala vložila Bluebell Group, která se v Asii zaměřuje na lifestyle.

Zatímco čeští e-commerce podnikatelé si Čínu teprve začínají zkoušet, čeští zákazníci v Číně online nakupují ve velkém. Například poslední čísla mBank ukazují, že její zákazníci vůbec největší počet transakcí udělají na AliExpressu, který tak předehnal i Alzu. Zájem Čechů o nákupy v Číně ukazuje i tento graf.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).