Hlavní navigace

Do hlasování televize Prima se zapojilo na deset tisíc diváků

24. 5. 2018

Sdílet

Prima HbbTV 2018 Autor: Jan Brychta

Téměř deset tisíc diváků se zapojilo do historicky prvního hlasování prostřednictvím HbbTV a facebookového profilu zpravodajství televize Prima. Anketu nabídly v úterý 22. května Zprávy FTV Prima a během jednoho z živých vstupů reportérky Petry Doležalové přímo z Bruselu. 

Ankety na téma Evropská unie a spokojenost obyvatel členských států s politikou společenství se během dvou hodin zúčastnilo bezmála deset tisíc diváků. S tím, že je členství ČR v EU přínosné, souhlasilo 3782 lidí. Opačný názor mělo 4966 diváků. Nerozhodnost se projevila u 1106 lidí. Diváci, kteří neměli možnost hlasovat pomoci chytrých televizí, měli možnost na anketu odpovědět na facebookovém profilu Zpravodajství FTV Prima. Na dotaz ohledně jejich poměru už ale zástupce televize Prima nereagoval.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2018 10:42

    Niemand (neregistrovaný)

    Ty stránky otevřené oči neznám a dnes jsem se kvůli vám na ně podíval prvně, ale jen velmi letmo. Chtěl bych se zeptat, čím se projevují jako "silně proruské"? Můžete, prosím, ukázat nějaké příklady jejich "proruskosti"?

    Mám osobně odpor k jakékoliv propagandě, ať přichází zprava či zleva. V současnosti mi připadá nejvýraznější prounijní propaganda, která tvrdí, že každý, kdo není prounijní, je proruský. Někteří z takovýchto demagogů se vyskytují i v diskusích na tomto serveru. Já tvrdím, že rozhodně existuje významná skupina lidí, kteří nejsou prounijní a zároveň nejsou proruští. Prostě a jednoduše chtějí Českou republiku nezávislou na jakémkoliv nátlaku z kterékoliv strany, podobně jako to chce Švýcarsko nebo Velká Británie. Prosím, ukažte proruskost otevřených očí a jednoznačně tím zdiskreditujte proruskou propagandu. Netvrdím, že proruskou propagandu nedělají, jen jsem si ji dnes při prvním letmém přečtení nevšiml a to je právě nebezpečí propagandy. Pokud bude odhalena, rozhodně bude méně nebezpečná. Jen vás prosím, abyste nezaměňoval protiunijní stanovisko za proruské stanovisko, protože to je jeden z hlavních znaků prounijních propagandistů. Například protiunijní švýcarové také nejsou proruští.

  • 26. 5. 2018 17:21

    Niemand (neregistrovaný)

    Promiňte, ale vůbec jste nepochopil můj příspěvek. Vycházím z toho, že každý má právo na svůj názor a ten svobodně vyjadřovat. Můj příspěvek se ohrazuje proti prounijní propagandě, která všechny, jenž se vyjadřují že by chtěli nezávislé Česko, automaticky označuje za rusofily.
    Rovněž nesouhasím se závěrem vašeho příspěvku. Právě z důvodu nepříliš významné role zemí střední Evropy, byla vytvořena V4, která se stále více ukazuje jako nejvhodnější varianta pro zúčastněné země, kde přijatelná dohoda je mnohonásobně pravděpodobnější, než dohoda napříč EU.
    Polsko, Slovensko a Maďarsko mají s Českem mnohem podobnější názory a směřování než například Německo a Francie. Navíc, V4 dohromady by teoreticky mohla hrát významnější roli než Velká Británie sama o sobě.
    A pokud bych tu touhu po nezávislosti měl nějak přiblížit multikulturalistům, kteří toto nechápou, tak snad tomu lépe porozumí, když ukážu na historii USA, kde uprchlí černoští otroci raději volili živoření na svobodě než jistoty u jejich svévolného pána.

  • 24. 5. 2018 18:12

    retro silenstvi (neregistrovaný)

    Tito lide si mysli, ze jsou hlidacim psem ceske statnosti, ale ve skutecnosti jsou spis jako husa, ktera zakdaka kdykoliv slysi slovo Brusel. Oni si mysli, ze Cechum hraje do karet, kdyz je caska spolecnost rozdelena na dva znepratele tabory.

  • 27. 5. 2018 12:03

    Niemand (neregistrovaný)

    Možná si to dnes už nedokážete představit, ale země mohou spolupracovat i bez slučování. Především, původní myšlenka EU byla také pouze ekonomická, bez jakékoliv snahy o zasahování do chodu států a tato forma se nazývala EEC. Státy mohou spolupracovat bez slučování a bez toho aby si vzájemně zasahovaly do politiky, bezpečnosti, kultury, právního systému ... Tuto myšlenku představovalo původní Evropské hospodářské společenství a Visegrádská čtyřka má rovněž tento důvod vzniku. Švýcarsko není v EU, ale má s EU taktéž smlouvy hospodářského charakteru. Tyto tři příklady hospodářské spolupráce ekonomického charakteru ukazují, že kooperace mezi státy může fungovat na mnohem jemnější bázi než je všechno nebo nic - úplná integrace nebo žádná. Připadá mi, že mnozí lidé si nedokážou představit nic jiného, než nejkrajnější meze v přísně binárním pojetí.

    Nemyslím si, že by rozdíly v náboženství, temperamentu či historii byly v rámci V4 nepřekonatelný problém pro ekonomickou spolupráci. Pokud si myslíte, že toto problém představuje, jak si pak můžete vůbec představit integraci zemí V4 plus všech dalších v EU pro spolupráci na mnohem těsnější bázi než je pouze hospodářská? Logicky EU integrace nemůže fungovat, pokud si nedokážete představit ani mnohem volnější hospodářskou spolupráci menšího počtu zemí V4.

    Z vaší argumentace ohledně nezávislosti a svobody je cítit téměř pohrdání těmito hodnotami. Stát má samozřejmě na starosti více faktorů než je nezávislost a svoboda. Nezávislost a svoboda není vším, ale bez nezávislosti a svobody všechno může být ničím.

    Já se nesnažím nikoho přesvědčovat, já pouze vyjadřuji svůj názor a jen lidé zastávající protidemokratické a manipulativní názory se snaží druhým bránit ve vyjadřování jejich názoru.

  • 27. 5. 2018 15:34

    Niemand (neregistrovaný)

    Vámi zmíněné modifikace děláte vy. Já jsem v diskusi netvrdil nic o jiné než pouze ekonomické spolupráci. Dokonce jsem uvedl příklady takovéto pouze ekonomické spolupráce, přičemž chci ještě jednou zdůraznit, že předchůdce EU neměl jiné deklarované cíle, než právě ekonomickou spolupráci. Zato vy se snažíte vycouvat z vaší poznámky o nemožnosti spolupráce zemí V4 pro jejich náboženské, historické a charakterní rozdíly a přitom tuto vámi zmíněnou nemožnost neuvažujete pro těsnou integraci zemí v rámci EU, což logicky musí představovat ještě větší problém.

    Svobodou a nezávislostí nejen že pohrdáte a snažíte se to zastřít, ale vy dokonce ani nechápete jejich význam, o čemž svědčí vaše zmínka o jejich vázání na V4, EU nebo Rusko. Svoboda a nezávislost nesmí být na nic vázané, ekonomická spolupráce je pouze nádstavba na těchto dvou stavebních kamenech, bez kterých ekonomická prosperita nic neznamená. Tohoto si byly vědomy už generace našich předků, což je reprezentováno varovným rčením o zlaté kleci, které vyjadřuje právě ekonomickou prosperitu bez svobody a nezávislosti.

    Vy se nesnažíte prezentovat svoje názory a vysvětlovat je, vy pouze bez respektu napadáte jiné názory. Viz závěr vašeho předchozího příspěvku, který spíše než snaha o vyvážení názorů vypadá jako příkaz "buď už zticha, tento názor si můžeš myslet, ale nesmíš ho veřejně sdělovat". Pokud se bráníte před manipulací, můžete, prosím, uvést které konkrétní manipulaci vzdorujete právě v této diskusi?

  • 27. 5. 2018 16:45

    Niemand (neregistrovaný)

    To krásně ilustruje jinou větu, kterou jsem také napsal. "Připadá mi, že mnozí lidé si nedokážou představit nic jiného, než nejkrajnější meze v přísně binárním pojetí."

    Jestliže jsem ve větě o Švýcarsku a Velké Británii explicitně nezmínil hospodářskou spolupráci, neznamená to, že žádná neexistuje a nebude existovat. Co se týče Británie, tak tam spousta věcí stále setrvačně běží a prozatím se hlavně vyjednává jak vystoupit z EU. Nepředpokládám, že vystoupení Británie z EU bude znamenat ostrý řez bez jakýchkoliv styků s EU. Co se týče Švýcarska, tak to je ještě lepší příklad nezávislé spolupráce. Švýcarsko má s EU mnoho smluv a obchodních vztahů. Dokonce je i členem Schengenského prostoru. Je to velmi dobrý příklad nezávislé spolupráce rovný s rovným, namísto vztahu "jádro EU" a "ubozí přivandrovalci z postsovětského východu", kteří nechtějí bez výhrad přijmout pánovy rozkazy.

    Když jsem dával jako příklad Švýcarsko a Velkou Británii a explicitně jsem přitom nezmínil detaily jejich vztahů s EU, váš předpoklad nulové hospodářské spolupráce těchto zemí s EU, který jste "odvodil" z mého příspěvku je varovný příklad usuzování bez znalosti informací. Pokud někdo nezmíní detaily, neznamená to, že ten někdo tvrdí, že ty detaily neexistují. S takovýmhle stylem odvozování se můžete snadno stát cílem manipulace, aniž si toho vůbec všimnete. Proto je dobré když budete z informací opravdu odvozovat jen to, co tam je psáno, nikoliv to, co tam psáno není, ale vy si to domyslíte, protože si přejete to tam vidět.

  • 27. 5. 2018 18:23

    Niemand (neregistrovaný)

    Tohle je vaše druhé nepravdivé tvrzení, které tentokrát už zavání snahou o manipulaci. Výrok "subjekt je nezávislý na jakémkoliv nátlaku z kterékoliv strany" není totožné s tvrzením "subjekt není závislý na ničem odnikud". "Nezávislost na jakémkoliv nátlaku" a "nezávislost na ničem" mají rozdílnou kvantifikaci, ledaže byste "jakýkoliv nátlak" považoval za univerzální kvantifikátor "for all" ∀, což by byla hodně svérázná interpretace. Je to opět příklad, kdy z nějakého výroku odvodíte něco, co tam není, ale vy si přejete to tam vidět a tak to tam prostě vidíte a dokonce jste si tou nepravdou velmi jistý ("jednoznačně tvrdí, že subjekt není závislý na ničem odnikud"). To tvrzení zmiňuje pouze množinu všech druhů nátlaku, ale rozhodně ne všechny prvky celého universa diskursu a to zcela jednoznačně.

  • 26. 5. 2018 15:15

    Pamětník

    Prostě a jednoduše chtít dostat pro Českou republiku nezávislost, jako to chce Švýcarsko a Velká Británie, je projevem dětinské naivity. Nezávislost Švýcarska respektoval (zneužíval) i Hitler, Británie, jako nedávná koloniální velmoc, se mohla cítit nezávisle, protože na ní byly závislé kolonie, ale, zda jim Brexit přinese tu očekávanou nezávislost, to se teprve uvidí. V dnešním globalizovaném světě by mohl být nezávislý leda nějaký opuštěný a vzdálený sopečný ostrůvek, Česko, uprostřed Evropy, pro to nemá podmínky a hlásat tyto snahy našimi politiky jsou známé nesplnitelné volební sliby.

  • 27. 5. 2018 0:10

    Pamětník

    Pochopit druhého někdy není jednoduché. Jak pochopit snahu docílit nezávislost typu Švýcarska argumentováním o výhodě slučování v rámci Střední Evropy, kdy takové státní společenství je více symbolem kompromisů, než opravdu samostatného státu. Přes náš podobný politický osud po II. světové válce, se občané Višegrádské čtyřky liší v dost zásadních věcech, jako je náboženství, temperament, historické souvislosti a v neposlední řadě i ekonomické poměry. Pouze respektuji názor, že se uvnitř snadněji shodnou státy V4, než Francie s Německem, ale opět to není argument pro prosazování idealizovaného nezávislého Česka.

    Nezávislost uprchlých otroků v historii USA také není nejlepším příkladem nezávislosti státu, který musí zajišťovat svým občanům více, než pouhý pocit svobody s možností být znovu chycen, mučen, vrácen původnímu pánu a třeba i přijít o život.

    Samozřejmě máte právo na svůj názor, ale nesnažte se o jeho správnosti přesvědčit i ostatní Vaší nepříliš šťastnou argumentací.

  • 28. 5. 2018 9:20

    ... (neregistrovaný)

    Vyrok "subjekt je nezávislý na jakémkoliv nátlaku z kterékoliv strany"
    * nezavisly na jakemkoliv natlaku - to snad nejsou vsechny natlaky ? jak byste tedy definoval slovo "jakemkoliv"?
    * z kterekoliv strany - to jsou take snad vsechny strany? nebo jak chapete slovo "kterekoliv" ?

    Takze jste vlastne 2x rekl, ze neni zavisly na nikom, protoze natlak muze byt vsechno, vcetne ekonomicke spoluprace. I pouhe sousedstvi je natlakem. Ani Svycarsko ani Velka Britanie podle Vasi definice nemuzou byt nezavisle.

  • 25. 5. 2018 16:12

    Jan (neregistrovaný)

    Hlasování na Facebooku dopadlo těžce proti EU. Zejména pro to,že odkaz na hlasování se objevil na stránkách typu otevřené oči apod., které jsou silně protievropské a silné proruské. Vítejte v nové realitě. Veřejné mínění manipulováno dnes a denně.

  • 27. 5. 2018 14:08

    Pamětník

    Když to s Vaší prezentací vysněné české nezávislosti typu Švýcarska na jakýkoliv nátlak pokulhává, tak si jí modifikujete jen na ekonomiku? Samozřejmě, že nezávislostí, ani svobodou, nepohrdám, jen si tyto pojmy nezužuji na oblasti Vaší jednoduché argumentace. A nerozlišuji, zda je tato svoboda a nezávislost "vázána" na V4, EU, nebo Rusko. Proto odpůrcům spolupráce ve jménu svobody a nezávislosti nefandím, ale také si dovoluji prezentovat svoje názory, v dialogu je vysvětluji a snažím se prezentaci opačných názorů vyvážit. Nikomu protidemokraticky nebráním, jen se také bráním před manipulací. Každý čtenář si pak z toho může vzít co sám chce.

  • 27. 5. 2018 16:03

    Pamětník

    Je mi celkem lhostejné, jak chápete mé příspěvky, zejména, když v nich hledáte něco, co v nich není. Já ale na úplném začátku reagoval na to Vaše:" Já tvrdím, že rozhodně existuje významná skupina lidí, kteří nejsou prounijní a zároveň nejsou proruští. Prostě a jednoduše chtějí Českou republiku nezávislou na jakémkoliv nátlaku z kterékoliv strany, podobně jako to chce Švýcarsko nebo Velká Británie.". Čili o žádné ekonomické spolupráci ani náznak, jen cosi o idealistické úplné nezávislosti na čemkoliv a dále pak o politické propagandě, která zůstává pouhou propagandou a s reálnou nezávislostí a svobodou nemá nic společného.

  • 27. 5. 2018 17:54

    Pamětník

    Spojení "nezávislou na jakémkoliv nátlaku z kterékoliv strany" jednoznačně tvrdí, že subjekt není závislý na ničem odnikud. Nic jiného v těch slovech není. Hospodářská spolupráce je mezi svobodnými stranami obvykle založena na kompromisech. Švýcarsko si tedy své smlouvy nenadiktovalo tak, aby pro něj platilo, že je absolutně nezávislé na čemkoliv, všichni ostatní musí respektovat jeho nezávislost a svobodu. Co jste tedy tím původně měl na mysli, když některé detaily zbytečně rozvádíte až následně, to asi víte pouze Vy. Tímto s Vámi diskuzi ukončuji a dělejte si nadále co chcete, ovšem s možností, že Vám možná bude někdo zase oponovat. ;-)

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).