Hlavní navigace

Do vysílací rady chtějí Dolínek z ČSSD, exšéf ČT nebo bývalý ředitel TV Barrandov

24. 3. 2021

Sdílet

Jiří Janeček Autor: Česká televize

Celkem deset nominací předložily poslanecké kluby na volná místa v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Takzvaná vysílací rada, která rozhoduje mimo jiné o licencích pro soukromá rádia a televize, se bude letos výrazně obměňovat. Ze 13 členů končí mandáty v květnu sedmi radním, osmé radní vyprší funkční období v červenci.

Na rozdíl od Rady České televize nebo Rady Českého rozhlasu předkládají návrhy na nové členy přímo politické strany zastoupené ve sněmovně. Celý seznam zveřejnil na sociálních sítích poslanec Pirátů Tomáš Martínek.

Tři radní by chtěli pokračovat: Václav Mencl (navržen ODS), Daniel Novák (navržen KSČM) a Marek Poledníček (navržen KDU-ČSL).

O post člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dále usiluje poslanec Petr Dolínek (navržen ČSSD), který by se v případě zvolení musel vzdát místa ve sněmovně. 

Znovu se hlásí bývalý člen RRTV Milan Bouška (navržen ODS). Hnutí ANO navrhuje do vysílací rady bývalého generálního ředitele České televize Jiřího Janečka, bývalého člena Dozorčí komise Rady ČT Jiřího Macešku nebo bývalého výkonného ředitele TV Barrandov Daniela Köppla. 

Hnutí SPD nominovalo novinářku Lenku Královou, Piráti předsedkyni České ženské lobby a někdejší ředitelku Knihovny Václava Havla Martu Smolíkovou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).