Hlavní navigace

DVB-T2 set-top boxy od značek Philips a Thomson mají bezpečnostní díry

Sdílet

Filip Rožánek 26. 8. 2020
Set-top boxy Philips a Thomson Autor: Avast

Antivirová společnost Avast upozornila, že set-top boxy Thomson THT741FTA a Philips DTR3502BFTA obsahují bezpečnostní chyby. Útočníci by se do nich mohli dostat prostřednictvím aplikace s předpovědí počasí. Mohli by pak na zařízení spustit škodlivý kód.

„Nezajištěné propojení mezi set-top boxy a aplikací AccuWeather umožňuje kyberzločincům měnit obsah, který diváci při používání aplikace vidí. Útočníci tak mohou například zobrazit uživatelům zprávu, že jejich televizor byl zablokován a žádat výkupné,“ upozornil Avast.

Problémem je také zastaralé linuxové jádro obou přijímačů, jehož podpora vypršela v listopadu 2017.

Avast se v rámci výzkumu obrátil na společnosti Philips i Thomson a zveřejnil výsledky spolu s návrhy na zlepšení bezpečnosti výrobků.

Oba uvedené modely set-top boxů jsou určeny pro příjem vysílání ve standardu DVB-T2/HEVC, jsou dostupné také v českých obchodech.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2020 13:27

  jirik66

  "Útočníci tak mohou například zobrazit uživatelům zprávu, že jejich televizor byl zablokován a žádat výkupné"

  Tak to je hrozba, teď jsem se opravdu polekal. Ne, vážně, to jako fakt? S úsměvem na tváři by takový set-top box okamžitě letěl do kontejneru na elektroodpad ... :-)

 • 27. 8. 2020 18:28

  bez přezdívky

  Pokud na něco upozorní Avast, tak za tim vidím pouze snahu se zviditelnit. Co čekat od firmy, které krádeže soukromí nejsou cizí. Pokud se vrátím k STB, kdo by měl zájem a snahu se touto kravinou vůbec zabývat. Už z principu nulové škody.

 • 27. 8. 2020 8:21

  bez přezdívky

  Bylo by divné, kdyby starší sourozenci obou přístrojů, Skyworth SKW-T21FTA a Strong SRT 8541FTA neměly stejný problém, když mají stejný firmaware :-)
  A to ještě existují non FTA verze například pro německý trh pro službu freenet.tv ...