Hlavní navigace

DVB-T2 vysílání od Digital Broadcasting nově v Děčíně, Frenštátu, Hodoníně a Třebíči

30. 5. 2018

Sdílet

Digital Broadcasting Autor: Karel Choc

Během včerejší noci se přechodová DVB-T2 síť s číselným označením 13, provozovaná společností Digital Broadcasting ostravského podnikatele Radima Pařízka, rozšířila o další čtyři vysílače. 

Na 28. kanále je možné přechodový DVB-T2 multiplex naladit v okolí vysílače Děčín-Chlum, 31. kanál by měli vyzkoušet obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm, lokalita Hodonín-Kapansko využívá 43. kanál a pro Třebíč-Vartemberk byl zvolen 56. kanál.

V následujícím týdnu by mělo být DVB-T2 vysílání Digital Broadcasting spuštěno i v nejstarším českém městě Bruntále na kanále 31.


Autor: Televizní web

Zbývající vysílače Přechodové sítě 13.

Síť základních vysílačů velkého výkonu by měla mít kompletně zprovozněna ještě před letními prázdninami. Během června by tak mělo dojít na Benešov, České Budějovice, Hlubočec, Jáchymov, Plzeň a Rakovník.

Přechodová síť 13 aktuálně vysílá v Praze na 24. kanále, a to hned ze tří lokalit Novodvorská, Ládví a Olšanská. V Brně ji je možné naladit z lokality Jihlavská na 43. kanále a Barvičova na 31. kanále. 

V Ostravě je šířena z lokality Lanová na 31. kanále, v Hradci Králové na 24. kanále, v Uherském Hradišti na 43. kanále, v Pardubicích na 24. kanále, v Teplicích na 28. kanále, Ústí nad Orlicí na 24. kanále, v Ústí nad Labem na 28. kanále, v Mariánských Lázních na 28. kanále, v Olomouci na 24. kanále, ve Zlíně na 31. kanále, v České Lípě na 28. kanále, v Domažlicích a ve Svitavách na 24. kanále. 

Na stejném kanále je dostupná i v dosahu vysílačů Jihlava-Jeníkov a Sušice-Svatobor. Na 22. kanále pak zmíněný DVB-T2 multiplex naleznou zájemci poblíž lokality Znojmo-Deblínek.

Přechodová síť 13 aktuálně šíří programy Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold, dále stanici Relax, hudební televizi Rebel, dokumentární Kinosvět a Joj Family v HD rozlišení. Na Ostravsku je v HD šířena regionální televize Polar HD, ve východních Čechách televize V1 HD a na Olomoucku televize Morava.

Přibýt by měl ještě hudební Rebel 2 Slušnej kanál a pravděpodobně i HD varianta kanálu Prima Comedy Central. Tu už do své nabídky zařadilo třeba kabelové UPC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.